Ako mesiac ovplyvňuje rast kanabisu.

Ako mesiac ovplyvňuje rast kanabisu. V súčasnosti sa mnohí chcú stať pestovateľom kanabisu. Avšak, väčšina pestovateľov zanedbáva význam určitých mesiačných cyklov a ich vplyv na rast a produkciu kanabisu. Tento článok vám ukáže, ako môžete zvýšiť produktivitu kanabisu.

Mesačný cyklus a ako ovplyvňuje pestovanie kanabisu.

Ako väčšina z vás vie, mesiac prechádza niekoľkými fázami: dopĺňania a ubúdaním. Zodpovedajú uhlu, ktorý sa týka mesačného postavenia k Zemi a k Slnku. Počas obdobia dopĺňania, sa mesiac zdá byť väčší. Najprv je nov, potom sa ukazuje nový mesiac, postupne štvrť, polmesiac, vypuklá tretia štvrtina a nakoniec sa mesiac naplní. Túto poslednú fázu voláme spln. Po splne nasleduje návrat k novu, teda ubúdanie z Mesiaca. Nasledujú tri štvrtiny, polmesiac, štvrť a nakoniec slabo viditeľný mesiac až novu (spln).

Celý cyklus trvá mesiac. Môže sa rozdeliť na štyri hlavné fázy: nov až prvá štvrť, prvá štvrť až spln, spln až posledná štvrť, posledná štvrť až nov. „Čo to má čo do činenia s kanabisom?“ Nuž, mesačná rotácia zaberá niekoľko aspektov: sadenie, výživu/hnojenie, zber a odstránenie buriny.

Keď mesiac dorastá, rastliny kanabisu smerujú všetku energiu do rastu silných listov a stoniek. Počas ubúdania mesiaca bude bylinka venovať väčšinu času zas na vytvorenie silného koreňového systému. Je to tiež najlepší čas na polievanie vašich rastlín. Ak im dáte živiny v hnojive, je potrebné ich zriediť viac ako zvyčajne.

Pokiaľ ide o klíčenie semien, je lepšie to urobiť počas fázy dopĺňania mesiaca / polmesiaca. Takto semená weedu rýchlejšie a účinnejšie vyklíčia. Počas fázy pred a po slpne, budú rastliny prijímať viac živín. Rastliny väčšinou odpočívajú počas balsamickej fázy mesiaca, teda tesne pred novom. Je to ideálny čas na riešenie buriny a prerezávanie kanabisu. Šišky je lepšie zbierať počas novu. V tomto čase je obsah vody v rastlinách na najnižšej úrovni. Tým sa zjednodušuje a urýchľuje sušenie šišiek, pričom je eliminový výskyt vzniku plesní.


Prečo je to užitočné?

Ako ukazujú štúdie, pestovatelia, ktorí venujú pozornosť lunárnemu cyklu, majú väčšiu šancu na vytvorenie úspešnej kanabisovej záhrady. Tieto vedomosti prispievajú k zvýšeniu odolnosti voči chorobám, zvyšovaniu výnosov, posilňovaniu semien v počiatočných štádiách klíčenia. V mnohých prípadoch však pestovatelia dosahujú rôzne výsledky, aj keď sa riadia rovnakými základnými metódami pestovania na vidieku.

S ohľadom na to by ste nemali opustiť základné záhradnícke techniky.

Načasovanie je všetko. Je darom vesmíru, že mesačné fázy sú predvídateľné a umožňujú vytvorenie úplného pestovateľského i rastového harmonogramu. Keď toto načasovanie spojíte so základnými záhradníckymi technikami, výsledky vás príjemne prekvapia. Pestovatelia by mali stále venovať pozornosť dodávkam živín a vody. To isté platí pre vlhkosť a teplotu.

Mesiac nečiní čarovné veci s konope, ale určite mu pomáha rásť.
Konopné semená môžete kúpiť aj na bongoshop.sk