Marihuana: 5 vecí, ktoré musíš spraviť predtým, ako budeš prvýkrát húliť

Vieme, že marihuana je mimoriadne lákavou záležitosťou pre väčšinu mladých ľudí. Magické stavy, pri ktorých často dochádza aj k príjemným halucináciám či výbuchom smiechu, však nemusia byť pre každého a tvoj prvý marihuanový výlet môže byť poriadny šok.

Spísali sme pre teba teda niekoľko vecí, ktoré dodržiavaj, ak sa chceš, ruka v ruke s konope, vybrať na poriadne divoký trip.

prvé húlenie - pred tým sa trochu najedz

Nehúl nalačno

Prakticky to platí pre každú drogu. Pokiaľ máš prázdny žalúdok, droga bude účinkovať rýchlejšie a silnejšie. Ak ti v bruchu rovno škŕka, zvyšujú sa aj tvoje šance na zvracanie (to však platí najmä pri extáze). Nemusíš byť práve prejedený, no pre istotu si pred svojím prvým „tripom“ niečo zajedz.

prvé húlenie - pred tým sa napi

Pi veľa vody

Ono ti to aj pri tom húlení napadne, keďže suchu v ústach sa zrejme nevyhneš. Dostatok vody je skrátka nutnosť, a to aj počas samotného tripu. A ak chceš byť extra poctivý, odporúčame izotonické nápoje, ktoré ti dodajú všetky potrebné živiny.

prvé húlenie - menej je viac

S množstvom to prvýkrát neprežeň

Najprv sa musíš spoznať. Marihuana každému účinkuje rovnako a aj keby si mal 90 kilogramov, nieže na prvé posedenie vyfajčíš pol gramu. Choď na to pekne pomaly a ak by ti nestačilo, vždy môžeš pridať.

prvé húlenie - maj pri sebe priateľa

Maj okolo seba kamarátov

Tí ti totiž poradia nielen s množstvom (a zrejme ubalia lepšie brko alebo naložia lepšie bongo než ty), no je super mať ich so sebou počas celého tripu. Ak ti tráva dobre sadne, skvele sa nasmejete a zrejme budete robiť veci, ktoré by ste čistí (triezvi) nikdy nerobili. A také spomienky majú nevyčísliteľnú hodnotu.

Nebojuj so zlým tripom

Ak ti zelená rastlinka na prvýkrát nesadne, aj pri malom množstve môžeš dostať zlý stav, teda bad trip. Ťažko to opísať, no prakticky to znamená, že sa tvoje myšlienky začnú uberať veľmi zlým smerom. Môžeš dostať strach či veľmi silnú úzkosť a ide o veľmi nepríjemný stav.

V takom prípade sa odporúča so zlým stavom v hlave nebojovať. Intuitívne totiž každý nováčik začne nepríjemné myšlienky odháňať a v hlave sa mu tak vytvorí boj podvedomia s poriadne dofajčeným vedomím, čo nikdy nekončí dobre.

To najlepšie, čo môžeš spraviť, je sa zlému stavu jednoducho poddať. Staň sa akýmsi pozorovateľom výplodov vlastnej hlavy. Akceptuj to ako súčasť zážitku a pokús sa odosobniť. Tak sa zlý stav nielenže nezhorší, no práveže veľmi rýchlo prejde.

A ak ani to nepomáha, na to tam máš kamarátov, alebo si jedného k sebe zavolaj. Po prípade si pozri obľúbený komediálny seriál (blbosti ako Dva a pol chlapa či Brooklyn Nine-Nine vždy fungujú), ktorý ťa zaručene rozosmeje.

Ani hudba nie je na zahodenie, no musíš byť opatrný. Tanečný track by ti mal pomôcť, no ak tam zadelíš smutný liquid drum & bass track, pokojne sa môžeš aj na šupu rozplakať. Skrátka, neber to vážne a postupne sa uč, čo na tvoju hlavu vlastne platí.

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...