Ako fajčiť doma a nebyť odhalený? Ciga, fajka alebo bongo, zbavte sa dôkazov! Radí ujo Julo.

Cigareta aj marihuana majú dym zreteľnej arómy, ktorá môže upozorniť nechcené obyvateľstvo domu na to, čo robíte. Fajčenie v domácnosti je tak trochu risk a niekedy je lepšie ísť fajčiť radšej von. Ak vám to ale za ten risk stojí, ste jednoducho lenivý či dobrodružný typ, existuje niekoľko spôsobov ako fajčiť doma a zahladiť stopy.

Ako fajčiť doma?

“Ideálne je zvoliť si dobre vetranú alebo utesnenú miestnosť ako sú vaša izba alebo kúpeľňa. V kúpeľni treba zapnúť odsávanie, keď sa sprchujete, takže vás ťažko niekto odhalí. Navyše, keď už existuje obrovské množstvo voňavých sprchových gélov, ktoré perfektne prekrývajú nie len zápach takého starého dedka ako som ja, ale aj dymu!“

…Smeje sa od ucha k uchu 73 ročný pán Július, o ktorom dodnes ani vlastná manželka nevie, že fajčí už 50 rokov.

Vetrajte

Keď už sa rozhodnete fajčiť v ktorejkoľvek miestnosti, vetrajte. Otvorte okná, zapnite klimatizáciu alebo aj čističku vzduchu. Predídete tak zadymeniu miestnosti a napáchnutiu nábytka, kníh i stien. Najlepšie je fúkať dym priamo von z okna. Tak vás však môže odhaliť nejeden sused nad vami či vedľa vás, ktorému dymíte rovno do okna.

Na fajčení v sprche je dobré, že odsávanie vlhkosti odsáva aj dym. Deje sa tak vo všetkých domácnostiach minimálne pri večernej hygiene. Je tak priam nemožné odhaliť, z ktorého bytu dym ide.

Tichý zapaľovač

Piezoelektrický zapaľovač, časté škrtanie zápalkami alebo typické hrkanie, ktoré vydávajú zippo zapalovace vás môžu prezradiť. Kúpte si tichý zapaľovač. Môžete po jednom skúšať v obchode, ktorý zapaľovač je tichý ale riskujete tým, že vás bude chcieť „zožrať“ predavačka. Medzi najtichšie a nenápadné zapaľovače patrí plazmový USB zapaľovač. Zvuk plazmy je stále málo známy, tichý a nikomu nenapadne, že čosi zapaľujete. Zoženiete ho klasicky v smoke shope.

Utesnite dvere

Aby nevznikal prievan, ktorý dym vtiahne popod dvere aj do zvyšku bytu, utesnite dvere. Vezmite si uterák a napchajte ho pod dvere k prahu.

starý pán fajčí cigaretu tajomstvo

Prezlečte sa

Po fajčení sa prezlečte do čistého oblečenia a zafajčený odev schovajte do vreca až do najbližšieho prania alebo tajného fajčenia.

Zbavte sa špaku a popola

Dôkazy spláchnite do záchoda. Aby ste sa uistili, že špak neostane plávať na hladine aj po spláchnutí, zabaľte ho do mokrého toaletného papiera.

Použite pohlcovač pachov

Na dymovú arómu v miestnosti použite pohlcovač pachov v spreji. Pokiaľ ho nemáte, použite osviežovač vzduchu alebo zapáľte vonné tyčinky.

Posledné dôkazy

V poslednom rade neopomente stopy na vás. Umyte si ruky a dajte si parfém. Prekryjete tak pach z rúk a tváre. Umyte si zuby alebo si dajte žuvačku, lízatko či zjedzte niečo voňavé. Enzýmy v ovocí tiež pomôžu odstrániť zápach z úst.

„Keď som ja mal 23 rokov, býval som ešte v Detve. Po šichte, každý pondelok sme si tajne ľahli s Mariánom, to bol sused, ta za humno na pašu medzi tie kravky a ovečky. Vyfajčili sme zelenô, vypili pár pív, ešte zo nejaké detvy (cigarety) sme vydúchali, vtedy bez filtu a šli sme hajde domov. Rád spomínam na mladosť a pri každej tajnej cigarete dnes, si spomeniem, že aký je ten život krásny.“ …priznáva Július, dnes už dôchodca žujúci v Bratislavskej Petržalke.

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...