Ako dlho ostáva THC vo vašom organizme?

Ako dlho ostáva tráva vo vašom systéme, záleží na konkrétnom jedincovi a taktiež na frekvencii jeho fajčenia. Pokračujúcou konzumáciou konope sa hromadí THC vo vašom tele. Čím viac jej požijete, tým dlhší čas si vyžaduje jej vyprchanie z tela. To, ako rýchlo váš metabolizmus THC spracováva, taktiež ovplyvňuje dobu jeho prítomnosti v tele. Prítomné sú aj ďalšie faktory, ako napríklad spôsob testovania. Vďaka tomu tak vieme určiť dobu, počas ktorej ostáva konope prítomné vo vašom tele.

THC v moči

Najbežnejší spôsob testovania THC, teda primárnej psychoaktívnej látky konope, je prostredníctvom testov moču. Takéto testovanie je najlacnejšou metódou a sprevádza ho dlhá doba detekcie. Močové a iné testy nehľadajú prítomnosť samotného THC ale prítomnosť metabolitu THC, zvaného THC-COOH. Prítomnosť tohto metabolitu znamená, že telo spracovalo túto chemikáliu.

Doba sa bude líšiť s ohľadom na to, ako často túto rastlinku užívate. THC sa ukladá v tukoch a teda sa časom v tele nahromadí. Čím viac ju akoukoľvek formou fajčíte či konzumujete, tým dlhšie bude možné zistiť jej prítomnosť vo vašom moči.

Vo všeobecnosti môže byť prítomnosť konope vo vašom systéme zistená po tieto doby:

 • Jedno užitie:do 8 dní
 • Časté užívanie:do 15 dní
 • Pravidelné užívanie:do 30 dní
 • Ťažký fajčiar:od 45 do 77 dní

Takže ak ste pravidelný užívateľ, šance zistiť prítomnosť THC vo vašom tele ostávajú až do mesiaca po vašom poslednom šluku. Toto je taktiež aj najpravdepodobnejší spôsob akým budete testovaní, ak niekedy testovaní budete.

Chcete prejsť týmto testom? Čítajte ďalej.

THC v slinách

THC pretrváva najkratšie práve v slinách. Táto metóda je najčastejšie využívaná políciou pri testovaní prítomnosti drog u vodičov. Metabolity THC ostávajú vo vašich slinách asi hodinu po fajčení, ale pozitívny test na ich prítomnosť môže vzniknúť aj 24 hodín po jedinom fajčení. U pravidelných užívateľov to môže byť až 72 hodín.

Keďže sa THC v tele hromadí, u ťažkých fajčiarov sa odporúča pred týmto testom počkať aspoň týždeň. Približná tabuľka:

 • Jedno užitie:do 24 hodín
 • Časté užívanie:do 72 hodín
 • Chronické či ťažké fajčenie:do jedného týždňa

Efektívnym riešením na elimináciu toxínov v slinách je Clear Choice Oral Clear, ktorý je nezistiteľný a všetko čo musíte urobiť je len jednoducho žuť kapsulu a po 30 sekundách budú vaše sliny od toxínu oslobodené na najbližších 30 minút.

THC vo vlasoch

Hoci existujú rôzne rozpory ohľadom toho či je testovanie vlasov v skutočnosti presné, vie sa, že konope ostáva najdlhšie prítomné práve vo vlasoch. Všetky štandardné vlasové testy hľadajú prítomnosť drog po dobu 90 dní.

Keďže vlasy rastú pomerne štandardnou rýchlosťou, laboratórni technici testujú krátku vlasovú vzorku odobranú blízko pokožky hlavy. Táto vzorka poskytne záznam vášho celkového zdravia a taktiež toho, čo ste počas posledných 3 mesiacov skonzumovali. To, čo budú technici vo vzorke hľadať, záleží od konkrétnej objednávky v teste.

Konopné metabolity sa vo vlasoch nachádzajú okolo 7 dní po konzumácii, avšak vlasové testy na konope v praxi nie sú veľmi bežné.

Šampón Clear Choice Hair Follicle Shampoo je ľahký na používanie a hlavne je účinným detoxovým šampónom, ktorý pokrýva vlasové folikuly a tak sa toxíny stávajú nezistiteľnými.

THC v krvi

Niektorí ľudia chcú zabrániť šoférovaniu pod vplyvom konope, krvnými testami na cestách. Avšak krvné testy na konope nie sú vôbec bežné. THC a metabolity THC neostávajú v krvi príliš dlho. Naopak kanabinoid si veľmi rýchlo a ľahko nachádza tukové miesto kde sa vie usadiť.

Toto je zhruba doba, po ktorú je THC zistiteľné z krvných testov:

 • Jedno užitie :do 24 hodín
 • Časté užívanie:do 3 dní
 • Pravidelné užívanie:do 1 týždňa

Ako prejsť testom moču?

Nanešťastie neexistuje istý spôsob, ktorý by vám pomohol prejsť močovým testom a zvlášť ak ste ťažký fajčiar. Existujú produkty ako detox pilulky a nápoje, ktoré si viete kúpiť za účelom prečistenia vášho moču. Niektorí dokonca zachádzajú tak ďaleko, že použijú na prejdenie testom syntetický moč čo je dosť nebezpečné.

Mnohí ľudia na prečistenie systému pijú mnoho vody. Ak je ale moč príliš zriedený, nemusíte testom prejsť. Avšak neexistuje žiadny vedecký dôkaz, ktorý by zastával tieto tvrdenia používané mnohými zúfalými užívateľmi, ktorí na vyčistenie THC metabolitov používajú metódu ovocných pektínov.

 • Zmiešajte ovocný pektín s elektrolytom ako je napr. Gatorade
 • Vypite to aspoň 2 hodiny pred močovým testom (a taktiež aspoň 1-2 dni pred testom)
 • Ďalej vypite aspoň jednu-dve fľaše vody a užite niečo obsahujúce Vitamín B

Teória, ktorá za tým stojí je, že ovocný pektín je prirodzene sa vyskytujúcou vlákninou, ktorá uľahčuje únik THC cez črevá a nie cez moč. Je však dôležité dbať na bezpečie vášho zdravia a podobné veci vykonávať s mierou. Neexistuje žiadny spoľahlivý spôsob na prejdenie močovým testom a mnoho detoxových metód vám v skutočnosti môže spôsobiť nevoľnosti.

Najlepší spôsob na prejdenie močovým testom je držanie sa časových smerníc!

Ako dlho ostávajú ostatné chemikálie v organizme

Pri porovnaní s väčšinou látok, ostáva konope vo vašom systéme pomerne dlho. Vo všeobecnosti sa tieto látky objavia v močovom teste takto dlho:

 • Amfetamíny: 2-3 dni
 • Alkohol:do 5 dní
 • Kokaín: 2-10 dní
 • Fencyklidín (PCP): do 7 dní
 • Opiáty (vrátane heroínu): 2-5 dní
 • LSD:2-3 dni
 • Psilocybín:do 5 dní
 • Extáza/MDMA/Huby/Sass: 1-3 dni

V krvných testoch a testoch slín očakávajte stopy týchto látok do 24 hodín. Ako sme spomenuli vyššie, štandardný vlasový test preverí 90 dňovú históriu užívania týchto látok.

Testovanie na prítomnosť drog v tele je súčasťou života mnoho pracujúcich ľudí. Avšak v dôsledku rozdielnych dôb vyprchania látok z tela sa človek užívajúci amfetamíny z toho „vyvlečie“ ľahšie ako človek fajčiaci marihuanu.

Vzhľadom na technológiu, ktorá je k dispozícii, nemala by existovať určitá zhovievavosť v súvislosti s frekvenciou užívania konope? V niektorých štátoch a krajinách je v súčasnosti užívanie legálne.

V skutočnosti, ak sa po legalizácii testovanie na drogy nezmení, existuje vysoké riziko pre pracovnú silu. Keďže až 13 percent Američanov priznáva časté užívanie konope, práve démonizácia takýchto užívateľov na pracovisku by mohla viesť k veľkým stratám v rámci miestneho trhu.

Marihuana v tele ostáva dlhšie ako takmer všetky ostatné látky a to len preto, že sa ukladá v telesnom tuku. Avšak, každý predsa vie, že 12 hodín po fajčení nemôžete byť „high“. Najlepšia rada pre tých, ktorí sa boja močových testov? Vyberajte si prácu, kde to od vás nevyžadujú 🙂