Ako sušiť marihuanu? Spracovanie a sušenie marihuany v jednoduchých krokoch.

Sušenie marihuany sa môže zdať jednoduché, ale v skutočnosti to nie je také ľahké. Mnoho ľudí robí chyby už v tejto fáze kultivácie. Pri sušení a ošetrovaní marihuany je možné robiť veľa vecí zle. Môže byť niečo horšie, ako keď tvrdo pracujete celé týždne a nakoniec to všetko vyjde nazmar? V tomto článku vám vysvetlíme, ako rýchlo a správne spracovať a vysušiť marihuanu.

Kedy je marihuana pripravená na rezanie a sušenie?

Pred vyschnutím je dôležité zozbierať a ostrihať marihuanu v správny čas. Ak chcete zistiť perfektné načasovanie, musíte sa v posledných týždňoch pozorne pozerať na trichómy na vašom konope. Sú to biele, alebo hnedasté živicové žľazy na púčikoch. Ak ich chcete rozlíšiť voľným okom, musíte sa pozerať naozaj dôkladne. Trichoskop je užitočným nástrojom práve na tento účel. Je to praktický vreckový mikroskop, pomocou ktorého môžete sledovať všetko.


Vždy majte na pamäti: pozorovanie je základom dobrej úrody. Trichómy / živicové žľazy môžete sledovaním dokonale odhadnúť, kedy je čas ostrihať ich a usušiť.

Šiška alebo inak povedané kvet konope, marihuana

Fakty, pravidlá hry a ideálne podmienky

Keď máte v úmysle vysušiť marihuanu, je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Pokiaľ chcete naozaj kvalitné konope, musíte dodržiavať isté pravidlá. Pozorne čítajte:

  • Pamätajte si, že po vysušení konope stratíte asi 65 až 80% hmotnosti. 65% strata je niečo, z čoho sa tešte.
  • Je pravda, že po raste a kvitnutí môže marihuana chytiť pleseň. Tomu môžete zabrániť dôkladným prečítaním zvyšných bodov v tomto zozname.
  • Veľmi dôležité: tma. Bola by škoda, keby vaša marihuana stratila časť svojej sily, však? Z tohto dôvodu ju vždy sušte na tmavom mieste. Svetlo rozkladá THC a to by bola škoda.
  • Počas prvých dní spôsobí sušenie marihuany obrovský zápach v celom dome. Chcete svojim susedom urobiť láskavosť? Potom si kúpte uhlíkový filter.
  • Ideálna teplota na sušenie marihuany je medzi 17 a 21 stupňov Celzia. Odporúčame udržiavať teplotu približne 20 stupňov Celzia počas prvých 3 až 4 dní a potom znížiť na mierne nižšiu teplotu. To poskytne príležitosť nielen vlhkosti, ale aj iným látkam v marihuane príležitosť vyschnúť / odpariť sa. V každom prípade sa uistite, že teplota neprekročí 21 stupňov Celzia.
ostré nožnice
Vyberte si dobre nabrúsené nožnice
  • Ideálna vlhkosť na sušenie konope sa pohybuje okolo 50%. Toto zabraňuje prílišnému vysychaniu a zabraňuje plesniam ďalej sa rozmnožovať. Môže byť pomerne zložité udržať vlhkosť na správnej úrovni. Užitočnými nástrojmi sú zvlhčovače vzduchu a vlhkomery. Nájdete ich na internete, alebo v ktoromkoľvek smokeshope. Nesprávna vlhkosť spôsobí viac škody, ako by ste chceli. Výsledkom by mohlo byť presušenie, pleseň a iné nepríjemné veci.
  • Dajte púčikom dostatok miesta. Radšej by viseli než ležali. Takto majú väčšiu sušiacu plochu, vzduch môže robiť svoju prácu v každej časti puku a zabránite šíreniu vlhkosti z jedného puku do druhého. Navyše nedávate plesni žiadnu príležitosť.
  • Dobrá ventilácia je nevyhnutná. Čerstvý vzduch je potrebný na to, aby sa marihuana mohla vysušiť čo najrýchlejšie a dôkladne.
stonky marihuany

Sušenie marihuany rýchlo – ale nie umelo!

Internet je zaplavený pestovateľmi, ktorí hľadajú spôsoby rýchleho sušenia marihuany. Faktom však je, že ak chcete dosiahnuť najlepšiu kvalitu, môžete to dosiahnuť iba usilovaním sa o dokonalé podmienky. Často sa stáva, že čím dlhšie proces trvá, tým je lepšia marihuana. Umelé prostriedky môžu marihuanu rýchlo vysušiť, ale kvalita zeleného zlata pôjde z kopca.

Veci, ktoré absolútne nesmiete robiť:
• Sušiť marihuanu v mikrovlnej rúre
• Sušiť marihuanu sušičom vlasov.
• Sušiť marihuanu v rúre alebo nad sporákom
• Počas sušenia by nemal byť prítomný žiadny priamy prúd vzduchu

vysušené kvety konope - marihuana
vysušené kvety konope – marihuana

Väčšina vecí, ktoré by ste nemali robiť, zahŕňa vysoké teploty. Pri vysokých teplotách sa stratí viac, ako by ste chceli. Okrem toho niektoré látky v marihuane (napríklad chlorofyl) potrebujú viac času na odparenie / vyschnutie ako voda. Stručne povedané: Môže sa zdať, ako dobrý nápad rýchlo vysušiť marihuanu, ale nie je to tak.

V ďalšom článku vám prinesieme informácie o následnom skladovaní marihuany. ČítajteTU.