Ako skladovať marihuanu?

V predošlom článku sme vám ukázali ako správne sušiť marihuanu. Ak ste si mysleli, že keď už je vaša marihuana suchá, môžete sa len tak rozvaliť na pohovke, mýlite sa. Pre najlepšiu kvalitu marihuany je potrebné nechať konope uležať. Spracovanie marihuany je proces, ktorý optimalizuje jej vôňu, chuť a účinok. Umožnite konope dozrieť prirodzene. Počas tohto procesu dozrievania majú baktérie šancu rozložiť zvyšné látky (ako je chlorofyl). Ďalej je možné určiť ideálnu vlhkosť pre konope sušením pri správnej vlhkosti vzduchu.

Dozretie marihuany môže trvať dlho (až do 2 rokov). Všetko záleží na tom, aký ste perfekcionista. V prípade kvalitného konope odporúčame dozrievanie asi mesiac.

Ako skladovať marihuanu v niekoľkých krokoch

1. Vezmite vzduchotesnú skladovaciu nádobu, ako je napríklad nádoba Tightpac alebo Weck a naplňte ju marihuanou. Zostávajúci priestor je potrebný na to, aby mohol vzduch a baktérie vykonávať svoju prácu. Takže nenapĺňajte úplne túto nádobu!

2. Dajte nádobu na chladné a tmavé miesto. Ideálna teplota je rovnaká ako pre sušenie marihuany: 18 až 21 stupňov.

3. Do nádoby vložte regulátor vlhkosti.

skladovanie marihuany šišky v nádobe regulátor vlhkosti

4. Denne otvorte nádobu a skontrolujte pleseň, alebo iné nežiadúce problémy. Otvorenie nádoby tiež poskytne materiálu čerstvý vzduch. Má konope vlhkú a zatuchnutú vôňu? Ak je to tak, priestor je príliš vlhký.

5. Tak často, ako je to len možné, vyberte konope z nádoby a vložte ho späť. Týmto spôsobom dostane každá časť rovnakú šancu na optimálne zrenie.


6. Od štvrtého týždňa vám odporúčame každý deň ovoniavať.konope arómu lepšiu ako predtým? Ak áno, potom to funguje. Ale stále to nie je optimálne? V takom prípade pokračujte v sušení. Nezabudnite v prípade potreby vymeniť regulátor vlhkosti.

Vlhkosť pri ošetrovaní a skladovaní konope


Ideálna vlhkosť na ošetrenie a skladovanie konope je medzi 55% a 62%.
• Na ošetrenie konope odporúčame vlhkosť vzduchu 62%, pretože to vytvára marihuanu s najlepšou vôňou a chuťou.
• Pokiaľ ide o skladovanie konope, tu má individuálna chuť prioritu. Máte radi suchú marihuanu, ktorá pekne a ľahko horí a je tiež silná? V takom prípade si kúpte 55% vrecká. Alebo len chcete trochu ťažšie puky? Potom je najlepšie vybrať si 62% vrecúška.

Veríme, že sme vám týmto článkom pomohli a poskytli vám dostatok informácií. Sledujte nás aj na našom Facebooku ⇒ Hulič.sk, aby vám neunikli žiadne novinky. Zberu zdar!

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...