Konopný čaj

Dnes si ukážeme ako pripraviť konopný čaj. Príprava je jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Takto pripravený čaj vám môže poskytnúť úľavu od bolesti, či pomôže navodiť príjemnú pohodu.

Ingrediencie, ktoré potrebujete na konopný čaj:

čaj
šálka
1 ČL masla
Marihuana!

Ako aj iné rastliny, rovnako tak aj marihuana môže byť použitá na výrobu čaju. Vodu uvarte a vlejte do nádoby s marihuanou. Vylúhovať ju však nechajte dlhšie ako obyčajný čierny čaj – zhruba po dobu 1 a pol hodiny.

Pridajte 1 ČL marihuanového, alebo obyčajného masla. Účinky sú podobné ako pri užívaní konope fajčením. Marihuanový čaj je jednoduché vyrobiť a môže byť skombinovaný s mätou alebo inými bylinkami na zvýraznenie chuťe.

THC je vo vriacej vode veľmi slabo rozpustné. Pridaním alkoholu, oleja alebo masla pomôžete jeho rozpúšťaniu. 30 ml plnotučného mlieka alebo 15 ml likéru môže čaju dodať účinnosť. Čajový nápoj vyrobený vyváraním marihuany s koreninami, maslom a mliekom ešte viac pomôže pri uvoľnení THC, ktoré je rozpustné v tukoch a alkohole.

Výroba čaju s pomocou jednoduchého uvarenia listov neposkytne také množstvo THC. Keďže zložky marihuany, ktoré zodpovedajú za jej chuť, sú rozpustné vo vode, tento čaj vyzerá a vonia síce sľubne no jeho účinky tomu nezodpovedajú. Avšak, tieto ne-kanabinoidy môžu mať aj iné liečivé účinky, rovnako ako iné vo vode rozpustné látky.

Jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.