My sme ho vyfajčili! Ty čarodejnica! Ako dopadne fajčenie marihuany po prvý krát?

Ak nepatríš medzi pravidelných užívateľov tejto čarovnej rastlinky, určite si už mal v živote možnosť ju aspoň vyskúšať. V každej partii sa nájde týpek (v mojom prípade baba), ktorý príde jedného dňa s jointom v ruke a ponúkne ťa. Väčšina z nás tak má aspoň prvú skúsenosť, iní praktizujú fajčenie marihuany pravidelne.

Fajčenie cigariet level up


Moja prvá skúsenosť s touto drogou bola veľmi zaujímavá. Bola som mladá baba, ktorá bola do tohto daného momentu zaryto proti drogám. Mala som čerstvo 17, keď ma naj kamoška, ktorá ma mimochodom naučila aj fajčiť cigarety zavolala von. Kamošku nazveme Lívia. Boli letné prázdniny a my sme nevedeli, čo od dobroty. Celkom často sme chodili popíjať do nášho obľúbeného podniku v centre mesta. Tento deň malo byť ale všetko inak. Hneď pri príchode mi oznámila: „Zohnala som jointa, dáme si!“ Veruže ma musela dlhšiu dobu presviedčať, aby som nápad odsúhlasila. Johna mala medzi cigaretami v krabičke. Dozvedela som sa, že ho kúpila už pripravený od známeho. V tej dobe som netušila, že na fajčenie trávy sú rôzne spôsoby. Či už je to ciga, fajka, alebo bongo :D.

Kam sa schováme???


Po chvíli dohadovania sa kam môžeme ísť, aby sme neboli rušené, sme sa zhodli na Horskom parku. Šli sme z centra samozrejme pešo, veď sme boli mladé baby. Cesta do Horského parku nebola veľmi príjemná, keďže sme sa obávali, aby nás s ním nechytili policajti. Zdravá paranoja nie je zlá. V Horskom parku sme ešte hodnú chvíľu blúdili, kým sme našli vhodné miesto, kde by nás nikto nevidel. Lívia ma pri fajčení jointa učila, aby som zadržala dych a „tlačila do hlavy“. Až po rokoch som zistila, že je to úplná blbosť a pri fajčení sa vlastne neodporúča.

Halucinácia po fajčení marihuany: čarodejnica.

My sme ho vyfajčili!!! Ty čarodejnica!


Vyfajčili sme ho a prešli pár metrov strmým kopcom. V tom momente ma prilepilo ku stromu. Zostala som paralyzovaná, nemohla som sa pohnúť. Trvalo to niekoľko minút, no pre mňa skoro večnosť. Nasledoval môj výbuch emócií. „Lívia ty si ma začarovala! Ty si čarodejnica! Čo si mi spravila?“ Opakovala som tie slová, kým som nezačula v blízkosti policajné húkačky. Bolo to ako zo zlého sna, ovalila ma silná úzkosť. Moja predošlá paranoja sa znovu ozvala a nabrala obludné rozmery. „Lívia! Lívia! Idú po nás fízli! Oni vedia, že sme sa nahúlili! Čo budeme robiť??? Ja nechcem ísť sedieť!“ Bohužiaľ si už nepamätám, čo mi na to povedala, no policajti mali určite dôležitejšie veci na práci, ako chodiť po Horskom parku a terorizovať dve puberťáčky, ktoré vyfajčili jedno brčko.

Kvalitný materiál.


Po týchto udalostiach sme sa rozhodli presunúť inam. Počas prechádzky parkom, zo mňa prvotná úzkosť a nepríjemné pocity opadli. Lesopark bol nádherný, mala som pocit, akoby na mňa stromy hovorili. Slnko hladilo listy stromov, bolo to ako z rozprávky, alebo iného sveta. Prišiel ďalší, pre mňa krízový bod, keď šli oproti cudzí ľudia. Bol to párik venčiaci psíka. Dlhú chvíľu som bola v domnienke, že to čo vidím ako ich celé telo, boli nakoniec iba ich nohy. Dobrá halucinácia, alebo dobrý model :D. Prežila som to bez ujmy, no ten môj pohľad, keď prechádzali okolo by stál za zvečnenie. Pohľad miešal pocity z predošlých pár sekúnd halucinácii a snahu tváriť sa nanajvýš nenápadne.

Halucinácia po fajčení marihuany: kostol v parku.

„Kostol? Ideme sa pomodliť? V mene otca i syna, farárová c*c*na.“


Príbeh sa ešte nekončí! Horský park poznám ako vlastné boty, vyrastala som v blízkosti. Preto som zostala šokovaná, keď som videla za stromami kostol. „Vedela si, že je tu kostol? Chodím sem celý život, ale nikdy som si to nevšimla.“ Opísala som Lívii vzhľad kostola. Nechápem ako, no ona opisovala zvyšok toho, čo som videla. Poviem ti pravdu, v Horskom parku nie je žiadny kostol. Obe sme sa namotali na rovnakú haluz.

Ukončime toto trápenie 😀


Musím uznať, že to bol silný a zaujímavý zážitok. Patrím medzi ľudí na ktorých „látky“ účinkujú silnejšie ako na väčšinu. V mojom prípade musím s užívaním marihuany narábať veľmi opatrne a výnimočne. V mojom okolí je však veľa trvalých milovníkov tejto voňavej bylinky. Fascinuje ma obzvlášť jeden kamarát, ktorý vždy príde s novou „hračkou“ – pomôckou na fajčenie. V dnešnej dobe sa totiž dávno nefajčí cez plechovku, alebo plastovú fľašu, ako som si donedávna myslela. Minule vytiahol z vrecka kreditku, no bola to fajka na marihuanu. Bola som v šoku. Pýtala som sa ho kde sa dajú také fajky kúpiť. Jeho odpoveď znela: „ V ktoromkoľvek smokeshope, alebo na nete.“


Článok pre vás pripravila: SSS

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...