Fajčenie marihuany: 5 Hlúpostí, ktoré ženy húličky už nevládzu počúvať!

Mnoho žien fajčí trávu. Či sa už jedná o instagramovú slečinku alebo milú košieľkovú hráčku bowlingu. Sme zjednotené práve našou láskou k rastlinke, ale taktiež aj vecami, ktoré nás väčšinou naštvú. Toto je neúplný zoznam toho s čím sa stretávame pri fajčení trávy s chlapmi.

1. Nepredpokladajte, že o tráve nič nevieme

Keď som naposledy bola v lekárni tak som sa zrazu cítila veľmi nerozhodne. Väčšinou tam len vojdem, zhrabnem gram Blue Dream alebo Sour Diesel a odkráčam. Občas sa rada zdržím a pýtam sa na nové odrody alebo produkty, ktoré sa objavili v posledných týždňoch.

Robím tak sčasti preto, že som zvedavá a sčasti preto, že je mojou prácou vedieť o všetkom čo sa v tomto priemysle momentálne deje. Ak mám byť úprimná tak práve zistenie noviniek priamo od zdroja je tým najlepším spôsobom ako sa orientovať v novinkách. Občas sa len rada narýchlo zastavím aby som len pokecala s kamoškami.

Avšak jedného dňa som kecala pri pokladni – nebojte sa, nemyslím to tak, že by som niekoho oberala o čas. Ostatní si mohli objednať od svojho vlastného predajcu. No ja som si obzerala nejaké nové veci, rozprávala som sa s predajcom o odrodách a že mám záujem len o relatívne chillovú odrodu keďže mám ešte niečo na práci.

Rozprávali sme sa o mojej práci, písaní o tráve a ako sa veci majú. Poznáte to, proste kraviny ako „čo si myslíš o tejto zvláštnej banánovej odrode v porovnaní s tamtou“ – proste témy z ktorých je jasné, že nie som nováčik.

V tom nás náhle preruší jeden týpek, ktorý kupoval od inej skupiny, a poklepe ma po ramene. „Nazdar,“ povedal to štýlom akoby mal práve nápad za milión. „Už si niekedy počula o Indickom? Je iné ako siate, proste ťa len ukľudní a potom môžeš ďalej pracovať.“ Akože vážne úžasný návrh, ktorý som nikdy ani len nezvážila…

2. Prestaňte nám zapaľovať jointy.

Je to pekné gesto no vy to proste len kazíte. Zapálenie jointa je umenie a pokým mi nezapaľujete dab, tak vás s tým ohňom nechcem ani len vidieť.

3. Veľkosť nezáleží na tom koľko toho zvládneme

Nielen že je počet žien fajčiacich väčšie dávky vyšší ako mužov, teda aspoň ako hovorí Forbes (53% žien v porovnaní s 42% mužov), ale aj tolerancia na AFAB u žien rastie rýchlejšie ako u mužov (teda aspoň podľa výskumu prevedeného na potkanoch). A tak k nám nechoďte s tým, že toľko trávy nezvládneme, keď je práve možno opak pravdou. (Nielen to, ale chlapi sú dokonca náchylnejší vystrašeniu sa, než my).

Známa španielska aktivistka Fernanda de la Figuera fajčí s ďalšími dvoma aktivistkami počas prvej prestávky, prvého stretnutia Mujeres Cannabicas dňa 10. marca 2016 v španielskej Barcelone. Mujeres Cannabicas je feministická skupina žien každého veku, potvrdzujúca svoju pozíciu v rámci španielskej konopnej kultúry.

Jej členky, vrátane doktoriek, pestovateliek, právničiek, sestričiek, výskumničiek, političiek a podnikateliek sa vtedy stretli po prvýkrát, aby diskutovali o španielskej konopnej scéne so špeciálnym dôrazom na pozíciu žien na tejto scéne. Dialo sa tak pri príležitosti príprav na ich prezentáciu počas podujatia „Spannabis“, ktoré sa uskutočnilo 12. marca taktiež v Barcelone.

Skupinka taktiež vytvorila hnutie REMA, sieť anti-prohibičných žien, ktorého cieľom je venovanie sa nerovnosti pohlaví a dosiahnutie moci pre ženy v tejto veľmi mužskej kultúre. (Foto zdroj: Laura Lezza/Getty Images).

4. Nevarujte nás pred vyfajčením „johna“ a nevysvetľujte nám rozdiel medzi ním a bongom.

Pokiaľ v tom nie sme úplne nové, ( v takom prípade robíte dobre ak nás pripravíte ) tak sme už pravdepodobne vyskúšali celé more metód fajčenia. Je dobré, ak druhým poviete čo za odrodu ste to zbalili – teda aspoň ja sa vždy pýtam aby som vedela do čoho sa púšťam. No ak sa za bluntom natiahnem bez váhania tak to znamená, že určite nie som nováčik. Tak mi nekazte zážitok!

5. Neukazujte nám kadiaľ sa ťahá

My to veľmi dobre vieme.