Marihuana: Máš zlý trip? Existuje riešenie, ako sa s ním popasovať

Niektorým ľuďom marihuana nesadne občas, niektorým neustále. Pokiaľ s kúzelnou zelenou rastlinkou nie si kamarát, netreba to siliť, no pokiaľ väčšina tripov dopadá dobre, netreba sa báť zlého tripu, aj keby si náhodou switchol z marihuanovej cigarety na silné bongo.

Čím viac trávy, tým viac imunity

Navyše, čím viac húlite, tým viac ste v situácii duchom prítomný a máte šancu ovládať vaše myšlienky a konanie. Inými slovami, čím častejšie fajčíš, tým si imúnny voči zlým tripom a dokážeš si dofajčený všimnúť, že sa tvoje myšlienky začali odoberať zlým smerom a vieš predvídať nebezpečenstvo zlého stavu, do ktorého sa rútiš.

„Vtedy je najlepšie rýchlo prejsť na iné myšlienky, piť dosť vody a upokojiť sa cigaretou či jedlom.“

Vojna o vedomie

Povedzme však, že takto vyskillovaný ešte nie si a príde na teba zlý trip. Je pokojne možné, že myšlienky tvojho tripu absolútne nedávajú zmysel – môžu sa ti „snívať“ aj myšlienky, že ťa chce tvoja priateľka predať na orgány a podobné kraviny. Často sú prítomné aj úzkosti a prejde veľa času, kým sa všetko upokojí.

Zlý stav môže vyvolať tvoje okolie či zlý psychický stav, každopádne experti zo Slovenskej psychedelickej spoločnosti vo vyjadrení pre Refresher odporúčajú, aby si sa mu jednoducho nebránil a nechal ho prehrmieť.

V žiadnom prípade nemá zmysel v hlave zvádzať myšlienkové boje o tvoje vedomie a podvedomie, pretože prakticky bojuješ sám so sebou a celá situácia sa zhorší. Bad trip nie je príjemný, no občas sa stane a praxou sa s ním naučíš efektívne bojovať alebo ho utlmiť v základoch.

Nie je to jednoduché, kvôli čomu by si to nemal s množstvami marihuany preháňať, no zlý stav časom prejde a tvoje vedomie získa späť kontrolu. Čakať, kým to prejde, však nemusí byť vždy najjednoduchšie, no pustiť si komediálny seriál alebo obľúbený song môže všetko niekoľkonásobne vylepšiť.

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...