Domáce bongo a fajky, ak ste v časovej tiesni

Fajn, takže ste doma s vreckom trávy no nemáte žiadnu fajku. Nuž, máme pre vás riešenie! Našťastie v priebehu rokov prišli ľudia na pár veľmi kreatívnych spôsobov výroby domáceho bonga a fajok.

Tvorba misky

Takže, potrebujete nájsť niečo, čo poslúži ako miska. Iste nechcete použiť hliníkovú fóliu, ktorá oxiduje a v pľúcach vám tak vypaľuje dierky. No existujú predsa aj iné spôsoby. Ak máte doma čírou náhodou bit z gola sady, môžete ho šikovne využiť. Je z kovu a nehorí tak rýchlo čo znamená, že nebudete do svojho tela inhalovať toxické chemikálie.

Ďalšia metóda je s pomocou použitia kancelárskej spinky. Ak ju vyrovnáte a následne ju ohnete do malej špirálky, tá v sebe udrží šišky a taktiež poskytne dostatočný prívod vzduchu. Ako alternatívu ju môžete upevniť na špičku pera, avšak to poskytuje len malý kužeľový priestor. Dodávame, že pero použite ako pomôcku len ak je kovové a nie plastové.

Poslednou alternatívou je použitie žuvačky. Môžete ju pekne vytvarovať do kužeľového tvaru. Funguje to a dokonca je to úplne neškodné! Túto alternatívu vieme vytvoriť aj s použitím tvarovateľného mäkkého cukríka.

Klasická jablčná fajka

Tento spôsob je klasikou. Takmer každý z nás už niekedy trávu fajčil cez jablčnú fajku. Podstatou výroby jablčnej fajky je najprv odstránenie stonky. Následne vyhĺbte do jablka dieru niečím, čo nespôsobí, že bude príliš veľká. Dieru spravte priamo z vrchu jablka, no nie až úplne dospodu. Ideálne je skončiť asi v ¾ jablka.

Potom použite duté pero ako náustok. Z bočnej strany jablka vytvorte dieru smerujúcu nadol až kým sa nestretne s dierou, ktorú ste vytvorili predtým. Pre správnu funkciu fajky je potrebné aby sa pretli! Keď následne duté pero vytiahnete z jablka, malo by byť plné dužiny a to vám umožní „nasávať dym“. Vyskúšajte to tak, že sa pokúsite ústami prefúknuť z bočnej diery až na vrchol jablka. Ak to nefunguje, predĺžte ešte viac spomínanú bočnú dieru tak, aby sa pretla s tou hornou.

Jablko je pripravené k použitiu, avšak môžete pero aj vyprázdniť od dužiny a vrátiť ho späť do jablka a použiť v takom stave. Duté pero bude mať funkciu náustku a vrch jablka bude vašou miskou pre šišky! ENJOY!

Gravitačné bongo

Pre výrobu gravitačného bonga potrebujete dve plastové fľaše. Jedna musí byť hrubšia než tá druhá. Budete taktiež potrebovať nôž dostatočne ostrý na to aby ste s ním mohli narezať plastové fľaše, taktiež ešte aj niečo kužeľové a vodu.

Pozorne čítajte! Odrežte dno tenšej fľaše a vrch širšej fľaše. Pre vytvorenie misky to urobte rovnako ako v prípade rolky. Misku následne položte na užšiu z fliaš. Neupevnite ju príliš pevne nakoľko z toho chcete mať prakticky rozoberateľné bongo. Vzhľadom na to ako ste si vytvorili misku bude zrejme potrebné do nej urobiť pár dierok za účelom dobrého prúdenia vzduchu. Širšiu z fliaš naplňte vodou do asi ¾ jej objemu a následne na jej vrch umiestnite druhú z fliaš. Naplňte misku trávou.

Následne, počas zapaľovania trávy, pomaly vyťahujte tenšiu z fliaš z tej širšej, ktorá je plná vody. Priestor, ktorý vznikne úbytkom vody, naplní tenšiu z fliaš dymom. Akonáhle dosiahne hladinu vody, odstráňte misku s trávou a inhalujte fľašu plnú dymu!

Rolka

V tomto prípade je všetko, čo potrebujete, obyčajná rolka od kuchynských utierok, miska, nožík a špendlík. A samozrejme tráva.

Zhruba v ¼ dĺžky rolky v nej nožíkom vytvorte dierku. Nerobte ju priveľkú. Ideálna veľkosť je taká aby do nej akurát vošiel váš malíček. Misku umiestnite do práve vytvorenej dierky a upevnite ju v nej. Uistite sa, že v diere sedí tesne. Ak je za potreby, tak v nej vytvorte pár dierok.

Počas fajčenia zakryte zápästím vrchný otvor rolky.

Fajka z pera

V prípade tejto fajky potrebujete len pero a 30 sekúnd vášho času. Najprv si nájdite pero, ktoré má kovovú špičku. Plastová špička nie je vhodná.

Pero úplne rozoberte tak, že dutá časť pera bude z oboch strán otvorená. Kužeľovú špičku otočte naopak tak, aby jej špicatá časť smerovala do otvoru dutej časti pera. Do kužeľovej špičky následne umiestnite trávu. Vaša fajka je hotová!

Cukríková fajka

Pre tento typ fajky sú najvhodnejšie cukríky mamba ! Ak ich nemáte k dispozícii tak môžete použiť aj iné podobné cukríky, ktoré sa dajú vytvarovať do obdĺžnikového tvaru a do ktorých sa následne dá urobiť diera.

Zložte cukríky tak, aby sa vám vytvoril pekný obdĺžnikový tvar. Použite pero alebo ihlu na vytvorenie pozdĺžnej dierky. Cez ňu budete nasávať dym. Dieru však nevytvorte až po druhý koniec cukríkového obdĺžnika.

Následne vytvorte dierku z bočnej strany obdĺžnika (tam budete ukladať trávu) a uistite sa, že sa pretína s tou, cez ktorú budete nasávať dym. Následne do fajky umiestnite trávu a váš dym bude pekne ovocný a sladkastý.

Máte dobré nápady na domáce bongo či fajku? Sem s nimi!