Recept: Marihuanové maslo. Základ pre tvoje veselé recepty!

Marihuanové maslo je skvelým základom pre mnohé jednoduché a chutné pokrmy, ktoré svojou liečivou silou a vtipným účinkom potešia všetkých tvojich uletených kamošov. Zelené maslo si môžeš v pohodlí domova vyrobiť len za pár hodín. Poďme na to!

Budeš potrebovať:

  • cca 7 gramov trávy(?) (Záleží na tom, aký silný materiál máš: ak je to slabá sorta z babkinej záhrady a používaš aj listy tak toho použi viac. Ale ak je to weed ktorý ťa posadí na prdel už po jednom šluku tak menej.)
  • 2 x 250 g kocky masla
  • 2 dcl vody

1. Vyber z trávy všetky väčšie stonky a semená. Následne ganju podrv na menšie kúsky. Nemusíš ju rozomlieť úplne na prach, stačí ti na to obyčajná drvicka.

Drvenie marihuany v drvičke.
Drvenie marihuany v drvičke.

2. Vezmi panvicu alebo hrniec z hrubším dnom a vlož do nej maslo zaliate vodou. Pri miernej teplote s občasným premiešaním pomaly rozpúšťaj maslo.

Rozpúšťanie masla vo vode.
Rozpúšťanie masla vo vode.

3. Keď je maslo rozpustené, vlož do hrnca podrvenú marihuanu a drž teplotu na minime. Je dôležité maslo sledovať a pravidelne miešať. Ak by sa z hrnca vyparovalo príliš veľa vody tak jej trochu pridaj. Maslo nesmie vrieť a bublať aby sa ti nespálilo THC.

Pridávanie drveného konope.
Pridávanie drveného konope.

4. Po cca dvoch až troch hodinách môžeš maslo zliať. Po odstavení z ohňa ho najprv nechaj vychladnúť aby si sa nepopálil. Vezmi nejakú väčšiu misku (najlepšie sklenenú) a sitko. Do sitka vlož handru a opatrne zmes prelievaj tak, aby prekvapkala cez sitko a handru do misky. To čo v handre zostane ešte poriadne vyžmýkaj a vyhoď.

Zlievanie masla cez handru a sitko.
Zlievanie masla cez handru a sitko.

5. Misku prikry vodou a vlož do chladničky aspoň na tri hodiny.

Zlievanie a cedenie masla cez handru.
Zlievanie a cedenie masla cez handru.

6. Tradá! Po úplnom vychladnutí ti ostane maslo oddelené od vody. Opatrne ho z misky vyber a pomocou papierových vreckoviek ho jemne osuš. Takéto maslo môžeš v chladničke skladovať asi mesiac a v mrazničke aj pol roka.

Hotové maslo vytiahnuté z chladničky.
Hotové maslo vytiahnuté z chladničky.

Teraz máš k dispozícii kľúč do sveta tých najhaluznejších pokromov! Sleduj naše konopné recepty a vyskúšaj napríklad recept na marihuanove susienky.

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...