Arafatky ako módny trend a ich viazanie

Módne trendy

Módni návrhári upravovali arafatky v dizajne a v praktických podmienkach, vďaka čomu šatky arafatky patria v súčasnosti medzi módne doplnky. Ich klasická verzia je kombinácia čiernej a bielej farby so strednou potlačou.

Farebné zloženie arafatiek sa líši od rôznych subkultúr. Emo ľudia obľubujú ružové a čierne, ale aj biele, či farebné. Rockeri zas dávajú prednosť čiernej, modrej a zlatej arafatke. Mladí ľudia nepoužívajú šatky arafatky, len ako štýlový, ale aj ako otepľovací doplnok, pričom preferujú béžové, fialové, červené, viacfarebné arafatky s rôznymi obrazcami.

Formy a spôsoby viazania arafatiek

Viazanie arafatiek môže mať rôzne formy, najbežnejším je v podobe lana, kedy je arafatka zložená šikmo a jej najširšia časť je vpredu. Pri tejto forme šatiek arafatiek sú ich konce obalené zväzkami a ovinuté okolo krku, pričom sú vzadu zviazané.

arafatky rôznych farieb rozložené vedľa seba

Ďalšia bežná forma je v podobe kravaty, kedy je arafatka zložená ako trojuholník, omotaná okolo krku a treba uviazať dva uzly na hrudi.

Množstvo spôsobov viazania arafatiek je viac, najčastejším je v podobe trojuholníku, pričom zložená arafatka sa prehodí cez hlavu tak, aby prepona trojuholníka bola na čele. Takáto arafatka sa môže uviazať, nechať s voľnými koncami, alebo z nej urobiť turban.

Výroba arafatiek

Tradičné typy arafatiek sa vyrábajú dlhšie a širšie. Viacnásobným viazaním šatky arafatky okolo krku ju zmeníte z tradičnej na štýlovú. Vami vyrobená afaratka je pekný darček.

Arafatky rôznych farieb položené na sebe

Nosenie arafatky

Nosenie arafatiek je vhodné pre každého, no je potrebné zvoliť správny štýl. Ak chcete nosiť arafatku v rámci obchodného odevu, zvoľte si ju malú, zviazanú štvorcovým francúzskym uzlom. Pre bežné nosenie zvoľte trojuholníkovú arafatku alebo ako kravatu. Odtieň šatky arafatky sa odvíja od vášho výzoru, ak máte tmavé oči a vlasy, môžete si vybrať arafatku v bledých i tmavých odtieňoch. Ak však máte blond vlasy a bledšie oči, tmavé odtiene nie sú zrovna pre vás.

Tako čo? Máte už vybratú tú svoju arafatku?

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...