Ako na fajčenie marihuany na verejnosti? Hlavne nenápadne!

Na začiatok si na rovinu povedzme, že fajčenie marihuany na verejnosti, nie je úplne dobrý nápad. Hlavne keď sa bavíme v rámci slovenských reálií. Ak máte smolu, môže sa vám to celkom nepekne vypomstiť. Existuje ale niekoľko spôsobov ako to na verejnosti odpáliť a zároveň ostať v relatívnom bezpečí. Nechajte doma bongo aj fajku a nezabudnite si obozretnosť a zdravý rozum.

Fajčenie marihuany prispôsobte okoliu


Zmapujte si ľudí a okolie.
Vždy sa snažte ubezpečiť, že fajčením nikoho neobťažujete a neohrozujete. Ak ste napríklad na hudobnom festivale alebo všeobecne obklopení ľuďmi v podobnom veku a s podobnými záujmami je celkom jasné, že to nemusíte nijak moc riešiť. Ak sú okolo vás rodiny s deťmi, starší ľudia, štátne zložky alebo sekuriťáci tak je riziko významne vyššie.

Vždy sa snažte nájsť čo najviac súkromia. Tiež treba brať ohľad na miesto a pozemok na ktorom sa nachádzate. Takže ak fajčíte pred barom, choďte aspoň trošku bokom aby ste zbytočne nedostali do problémov majiteľa alebo zamestnancov. Jednoducho čím menej ľudí rozrušíte, tým menšia je šanca, že vám niekto bude venovať priveľa nežiadúcej pozornosti.

Fajčenie marihuany v kaviarni
Fajčenie marihuany v kaviarni

Nepanikárte! Ale zabudnite aj na frajerinu.


Ak sa pred fajčením alebo popri fajčení marihuany budete neustále nervózne ošívať a obzerať, zaručene ničomu nepomôžete. Práve naopak. Zároveň je hlúpe ak sa niekto hrá na frajera a obťažuje svoje okolie na silu. Takéto správanie len prispieva k dogme ktorá je okolo trávy udržovaná.
Ako som spomínala vyššie, neberte si so sebou do spoločnosti bongá a fajky. Ťažko sa maskujú.


Ak môžete pripravte si jointa ešte doma a zabaľte ho napríklad do papieriku ktorý vyzerá ako cigareta, alebo použite klasické malé papieriky na balené cigarety. Ak si jointa miešate s tabakom, jeho pach aspoň trochu zakryje vôňu marihuany. Tvárte sa prirodzene a všetko bude ok.

Nič nie je jednoduchšie ako joint
Nič nie je jednoduchšie ako joint

Vaporizér môže byť váš najlepší kamoš


Fajčenie cigariet napríklad na koncertoch v dave je aj z môjho fajčiarskeho uhlu pohľadu zlo. Špeciálne v uzavretých priestoroch. Ale žijeme v dobe elektronických cigariet a tie nespôsobujú ani zďaleka toľko nepríjemností.

Existujú vaporizéry, ktoré vyzerajú úplne ako elektronické cigarety a práve preto sú dokonalou alternatívou aj pre fajčenie trávy v davoch alebo na verejných priestranstvách. Do vaporizéru je tiež k sušine možné primiešať aromatickejšie bylinky ktoré spoľahlivo prekryjú typický zápach trávy. Pre najvyššiu mieru nenápadnosti v takýchto situáciách je teda vaporizér najlepšou voľbou.

Pri fajčení marihuany vonku dbajte na týchto niekoľko rád, ak je to možné snažte sa zamaskovať skupinou fajčiarov a postavte sa tak aby vietor dym fúkal preč od ľudí. Nerobte okolo toho veľký humbug, používajte zdravý sedliacky rozum a ostaňte obozretní aby ste seba ani nikoho iného zbytočne nedostali do problémov.

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...