Lietadlo vyrobené a poháňané konope? Nie je to sci-fi, ale realita.

Hempearth Group je pripravená postaviť prvé lietadlo na svete vyrobené a poháňané technológiou HEMP (konope). Nielenže je lietadlo nastavené na prevádzku na biopalivo HEMPEARTH Hemp Jet A, ale má byť postavené takmer výlučne z konope. Všetko od sedadiel, krídel, stien lietadiel až po vankúše je navrhnuté tak, aby obsahovalo konope.

Prečo postaviť lietadlo práve z konope?

Konope / Cannabis, okrem toho, že je jednou z najzdravších a najuniverzálnejších rastlín na svete, je konope asi desaťkrát silnejšie ako oceľ. To znamená, že dokáže vydržať oveľa väčšiu váhu a môže sa ohýbať viac ako kov. Skvelé pre letectvo!

Okrem toho tradičné letecké materiály sú ťažšie ako konope, toxické a nie sú udržateľné. Väčšina výrobcov používa na stavbu lietadiel hliník a laminát. Konope je výrazne ľahšie a preto si vyžaduje oveľa menej paliva, aby sa udržalo na oblohe.

A čo je najdôležitejšie, konope je materiál šetrný k životnému prostrediu. Konope vyžaduje na pestovanie menej vody a pôdy ako bavlna a dokonca vracia živiny späť do pôdy prostredníctvom procesu nazývaného fytoremeditácia.

Konope v porovnaní s oceľou, ktorá vyžaduje ťažbu alebo uhlíkovými vláknami, vyrobenými z plastu, nemá takmer žiadny vplyv na životné prostredie.

Kto navrhol lietadlo z konope?

Kanadská konopná spoločnosť Hempearth a líder v oblasti konope a marihuany vyvinuli prvé lietadlo HEMP na svete. Spoločnosť Hempearth, založená v roku 2012, predáva aj 100% HEMP surfové dosky, paddleboardy, oleje, kanabis, 100% konopné produktové rady a rôzne ekologické výrobky. Spoločnosť tiež vyvíja prvý svetový HEMP Fiber Body Phone. Spoločnosť z Floridy, Velocity, Inc. je zazmluvnená na výrobu lietadla a je s ňou podpísaná výrobná zmluva.

Hempearth Group tiež dokončuje niektoré nikdy nevyvinuté kompozity HEMP v Montreale, ktoré majú nahradiť lamináty v letectve a mnohých ďalších odvetviach. Spoločnosť tiež odmietla spoločnosť Dupont, pretože nepodporuje a nikdy nepodpíše alebo nebude spolupracovať s fašistickými spoločnosťami, ktoré sú spojené s armádou, Rockefellerovcami, Rothchildovcami alebo Vojenským priemyselným komplexom.


Zakladateľ Hempearth Derek Kesek sa zaujíma o konope ako o trvalo udržateľný materiál.

„Toto je druh budúcnosti, ktorý tu všetci chceme na Zemi,“ hovorí Kesek a poukazuje na potenciál konope ako stavebného materiálu. Kesek a Hempearth sú dokonale pripravení na ďalšie inovácie HEMP s nedávnou legalizáciou v USA.

Prvé lietadlo na svete vyrobené a poháňané technológiou HEMP

Z lekárskeho alebo iného hľadiska je použitie konope nekonečné. Vďaka zvýšenému znečisteniu od ťažby po plasty až po prúdové palivo ponúka HEMP ekologický a efektívnejší spôsob cestovania. Po dokončení 1. lietadla HEMP sa prvý let uskutoční na pamiatku bratov Wrightovcov, v Kitty Hawk v Severnej Karolíne, v rodisku aviatiky.

Páčil sa vám náš článok? Nepremeškajte naše novinky a sledujte nás na našom FB profile Húlič.sk!

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...