Marihuana a erektilná dysfunkcia: Môže konope vyriešiť tvoj „spálňový problém“?

Marihuana a erektilná dysfunkcia je téma síce prudko delikátna, no v mužskej časti húličského spektra mimoriadne frekventovaná. Niet sa čomu diviť, pretože problémy s erekciou už ani zďaleka nie sú len záležitosťou vyšších vekových skupín či seniorov. Ťažkosti pociťuje tiež vysoké percento stredných ročníkov, ozývať sa však začínajú aj čerství tridsiatnici, dokonca mladší. Ak ťa teda zaujíma, či marihuana dokáže zdvihnúť tvoju pýchu z polohy ručičiek hlásiacich pol šiestej na hodinu dvanástu, čítaj ďalej. Všetko ti bude jasné už o chvíľu!

Čo je erektilná dysfunkcia a prečo vzniká?

Erektilná dysfunkcia, alebo tiež impotencia je neschopnosť muža dosiahnuť a udržať erekciu na čas, ktorý je potrebný pre vykonanie plnohodnotného pohlavného styku. Občas sa to môže stať každému, je to celkom prirodzené. Ak však tento stav pretrváva, je to varujúci signál toho, že niečo asi nebude celkom v poriadku. Môže za tým byť stres, psychická nepohoda, ale aj iný zdravotný problém, ktorý si vyžaduje terapiu. Neliečená impotencia je častou príčinou straty sebavedomia, vážnych depresií či značných problémov v partnerskom živote. Náležitú pozornosť si preto rozhodne zaslúži!

Akú úlohu tu zohráva marihuana?

Marihuana s vyšším podielom tetrahydrokanabinolu (THC) vo všeobecnosti znižuje napätie, odbúrava stres, vyvoláva pocit eufórie – telesnej a duševnej blaženosti, pohody a dobrej nálady. Je zrejmé, že vzťah medzi používaním kanabisu a sexuálnymi funkciami existuje, pričom konope je neraz vnímané ako nástroj posilňujúci pohlavný pud a sexuálnu túžbu. Podľa výpovedí dotknutých má marihuana schopnosť výrazne skvalitniť prežívanie intímneho zblíženia. Zvyšuje senzibilitu na dotyk a zintenzívňuje orgazmus, čím zlepšuje zážitok z celého pohlavného aktu. Muž sa tak vďaka kanabisu môže dostať do lepšej duševnej pohody, zvýšiť si sebaistotu a potlačiť obavy či strach zo zlyhania, čo je pri erektilnej dysfunkcii, zapríčinenej zlou psychikou, kľúčové. Relevantných vedeckých štúdií, ktoré by tieto tvrdenia podporili, bolo, žiaľ, vykonaných len málo. Súvisieť to bude najskôr s tým, že v prípade marihuany sa jedná o drogu, ktorej používanie je značne obmedzené, alebo pod hrozbou prísnych trestov úplne zakázané zákonom.

Názory na účinky konope sa rôznia

V rozpore s doteraz spomenutým vplyvom marihuany na potenciu muža sú výsledky niektorých štúdií, ktoré kanabisu až tak naklonené nie sú. Podľa nich môže používanie konope riziko vzniku impotencie ešte zvýšiť. Odvolávajú sa na fakt, že tetrahydrokanabinol je psychotropná látka, ktorá významne ovplyvňuje činnosť mozgu. Narúša tým prirodzenú činnosť a správanie tela – fungovanie toporivých telies a hladkej svaloviny penisu nevynímajúc. A práve to môže byť podľa odborníkov kameňom úrazu. Pri denných používateľoch marihuany navyše poukázali na zníženú schopnosť dosiahnuť orgazmus, ale aj na nebezpečenstvo narušenia ich hormonálnej rovnováhy. U mužov sa potom „rozhádzané“ hormóny prejavujú napríklad nízkou hladinou testosterónu alebo gynekomastiou – neželaným zväčšením objemu prsných žliaz. No a teraz si vyber…

Marihuana a erektilná dysfunkcia – konečný rezultát

Čo dodať na záver? Snáď len toľko, že dopriať si pár šlukov gandže na spríjemnenie posteľnej gymnastiky ti určite nebude zazlievať či zakazovať nikto. Brať však trávu ako čarovný všeliek, ktorý ti vráti silu do rozkroku a na počkanie z teba spraví neprekonateľnú pornostar, je trochu naivné. Marihuana môže pri sexe navodiť super atmosféru, no pri nadmernom používaní sa dokáže správať aj kontraproduktívne. Budem sa teda opakovať a odporučím ti iba to, čo už veľakrát predtým – zachovaj mieru a drž sa rozumu!