Marihuanové mesačné kamene: Vesmírne dobrodružstvo pre ostrieľaných psychonautov!

Marihuanové mesačné kamene (Moon Rocks) sú brutálne nadupaná THC pecka, ktorá sa z pohľadu sily nedá s bežným jointom porovnať ani zďaleka. Moon Rocks ťa odpália rýchlo a šialene vysoko – v jednej sekunde si doma na diváne, v druhej už lietaš niekde v kozme či kráčaš po Mesiaci ako Armstrong v šesťdesiatom deviatom. Možno aj to je dôvod, prečo im milovníci konope už roky nepovedia inak než „skaly z mesiaca“. Tvoj deň zrovna dostáva zmysel, lebo tento Rolls Royce či kaviár sveta kanabisu ti predstavím TU a práve TERAZ!

Čo sú Moon Rocks?

Mesačné kamene konopné šišky výberovej kvality namočené v hašišovom oleji (BHO) a obalené v kiefe. Len pre poriadok – BHO, tzv. butan hash oil, je destilát, ktorý sa získava extrakciou (vylúhovaním) z marihuanovej rastliny pomocou butánu. Kief (prach, peľ) sú zas jemné žľaznaté trichómy, ktoré sa hromadia pri drvení a preosievaní púčikov kanabisu. Nájdeš ich napríklad v najspodnejšej časti (zberníku) svojej drvičky. Moon Rocks sú teda „načipované“ kvety konope, ktorých účinok je zosilnený marihuanovým extraktom a živicou z trichómov. Vzhľadom na svoju potenciu sú mesačné kamene určené pre skúsených a pokročilých húličov, pričom víkendoví používatelia kanabisu by si určite mali dať od nich pohov.

Odkiaľ sa vzali a aká energia sa v nich skrýva?

Pôvod mesačných kameňov nie je celkom jasný, no traduje sa, že za ich vznikom stojí lekáreň Starbudz760. Neskôr sa o ich popularitu postarali známi americkí hudobníci – raperi Kurupt a Dr. Zodiak. Prvý z nich dokonca vytvoril vlastnú obchodnú značku pod názvom „Kurupts Moon Rock“. Už som spomenul, že mesačné skaly patria do rúk používateľov konope, ktorých tolerancia THC je vysoká. Rád vysvetlím prečo. Priemerná koncentrácia THC sa v rastlinách kanabisu pohybuje na úrovni 20 až 30%. Obsah tetrahydrokanabinolu v mesačných skalách je však omnoho vyšší – štandardne to býva okolo 50-60% a viac. Zhúlenie tak môže byť aj po menšej dávke pomerne intenzívne a dlhé – všetko závisí od kvality matroša a tvojej tolerancie THC. Čo ak neodhadneš mieru a preženieš to? V tom prípade sa priprav na fest silný „bad trip“ – nepríjemné a ťažké chvíle vyvolané intoxikáciou THC, ktoré niekedy pripomínajú malé peklo na zemi.

Ako sa mesačné skaly používajú?

Moon Rocks sa dajú vychutnať podobne, ako bežné šišky konope. Môžeš ich lámať, drviť, naložiť do šlukovky, bonga, vapovať, ale aj pridať ako booster do klasického jointa či šúľanej cigarety. Ak si začiatočník a s mesačnými skalami si zatiaľ iba vykáš, tvoja štartovacia dávka by mala byť ozaj mini. Jej pomalé a postupné zvyšovanie je otázkou osobnej skúsenosti a pýta si čas, ponáhľať sa a urýchľovať veci sa rozhodne nevypláca. Pred akciou sa najedz, poriadne napi a priprav si niečo sladké na zahryznutie, stačí aj malý keks, alebo kúsok čokolády. Mesačné kamene si vychutnávaj v prostredí, ktoré je ti príjemné a blízke. Vhodná je tiež prítomnosť osoby, na ktorú sa vieš spoľahnúť a máš ju rád – to len pre istotu, keby niečo. Svoje záležitosti si nezabudni naplánovať tak, aby ťa po relácii nečakali už žiadne povinnosti, mohli by totiž ľahko ostať nevybavené.

Moon Rocks – vylepšená receptúra

Vyššie som písal, že mesačné kamene sa počas prípravy namáčajú v hašišovom oleji. S tým však majú niektorí húliči problém, lebo takto ošetrené šišky sa im zdajú byť veľmi lepkavé. Miesto oleja preto radšej používajú roztopený shatter – konopný koncentrát zlatistej farby, ktorého konzistencia je v normálnom stave tuhá, podobná sklu. Takto spracované Moon Rocks sa po opätovnom stvrdnutí shattera lepia menej, lepšie sa lámu a neporovnateľne ľahšie sa s nimi narába. Aby mesačné kamene vydržali v top forme čo najdlhšie, musia byť uskladnené na suchom a chladnom mieste bez prístupu svetla.

Marihuanové mesačné kamene – plusy a mínusy

Najväčším benefitom a zároveň aj nevýhodou mesačných skál je ich sila. Sú príliš koncentrované a dokážu vyvolať rauš intergalaktických rozmerov, čo ale nevyhovuje každému. Ich cena je pomerne vysoká, no v konečnom meradle môžu Moon Rocks znamenať pre húliča úsporu. Ako je to možné? S prihliadnutím na ich neuveriteľné schopnosti je dávkovanie nastavené nízko, preto spotreba matroša opúšťa zelenú zónu len zriedkavo. Mesačné kamene sa javia ako vhodná voľba pre ľudí trpiacich neutíchajúcou chronickou bolesťou, ktorí vyššie hladiny THC vyhľadávajú zo zdravotných dôvodov. Negatívom môže byť obťažnejšia manipulácia a vyššie riziko nežiaducich účinkov spojených s náhodným predávkovaním.