Nečakaná výroba fajky, alebo prvá skúsenosť s marihuanou

Letné prázdniny prinášajú mladým dospievajúcim ľudom mnoho zážitkov. Jedny z mojich prázdnin boli výnimočné. Prvý krát som vyskúšal fajčiť marihuanu a nečakal som, že bude nasledovať aj výroba fajky.

Moja prvá skúsenosť s marihuanou sa odohrala už asi pred desiatimi rokmi, no nikdy na to nezabudnem. Keď sme mali s partiou kamarátov asi tak 14-16 rokov, klasické detské tábory už nás prestávali baviť. Omnoho viac nás lákala predstava noci strávenej pri ohni s gitarami, bubnami a fľašou vína, ktorú sme ukradli rodičom z pivnice.

Jožo doniesol trávu

Jeden takýto večer bol výnimočný nielen preto, lebo sa k nám pridali aj Jožkove sesternice Dáša a Klára, ktoré boli veľmi pekné a zábavné ale aj preto, lebo Jožo doniesol trávu. Najprv sme sa niektorí trochu ostýchali, ale keď Jožo vytrúsil z cigarety ps tabak a namiesto neho do cigy napchal ganju a zapálil tak sme si potiahli všetci.

Najprv sme sa perfektne zasmiali a aj naše hudobné trio hralo lepšie, ako kedy predtým. (Teda aspoň nám to vtedy tak pripadalo). Cigariet sme ale nemali dosť a tak sme museli vymyslieť nejakú alternatívu. Nemyslím si, že by Kubo nakoniec začal chodiť s Dášou, keby ju neohromil v tento pamätný večer tým, ako nás všetkých zachránil.

posedenie do kruhu s priateľmi pri ohni , v noci a v lese. K tomu joint, gitara a netrápi ťa nič na svete.
posedenie do kruhu s priateľmi pri ohni , v noci a v lese. K tomu joint, gitara a netrápi ťa nič na svete.

Výroba fajky nebola preňho ničím novým

Ukázalo sa, že pre nášho Kubíka nebola výroba fajky ničím novým. Jeho dedko ho totiž naučil ako z dreva vyrezávať rozličné sošky, lyžice, varešky a podobné veci. Vytiahol nožík, vzal jeden z pekne zahnutých konárov a pustil sa do práce. Neubehla ani hodina a už sme mali vyrobenú síce jednoduchú, ale plne funkčnú šlukovku. Do kotlíka sme vsadili menší kamienok namiesto sitka a už sme veselo ťahali až do rána.

Na ďalší deň nám už ale do spevu nebolo, keďže nedostatok spánku a až príliš veľa domáceho vína nám riadne zamotali hlavy. Vtedy som prvýkrát v živote pochopil, prečo je tráva taká super. Keďže už sme boli tak či tak totálne rozbitý a opice nám veselo skákali po strapatých hlavách, povedali sme si, že kašlať na to a ešte si zafajčíme.

Bolesť hlavy a zničené žalúdky

Každý si dal riadneho práska (vrátane báb) a po chvíli bola bolesť hlavy preč. Dokonca naše zničené žalúdky začali fungovať tak ako majú a tak sme opiekli posledné klobásy a na panvičke osmažili vajíčka.

Boli to najlepšie raňajky môjho života!

Odvtedy už sme nikdy nešli na opekačku bez poriadneho pytlíku trávy, alebo aspoň bez toho, aby v niekoho taške čakala tabatierka plná jointov. Samozrejme neskôr každému z nás pribudla do zásoby drvička a papieriky, aby už nikto nemusel vyrezávať fajku. Ale myslím, že Kubo si tú čo vtedy vyrobil aj odložil, aspoň minule na pive niečo také spomínal.

Visionoisia

Vášnivá pestovateľka rastlín, milovníčka prírody, umenia, psychológie, piva, parnej sauny a bezchybná konzumentka slaniny. Jej denným chlebom je webový obsah, printová/digitálna grafika, fotografia.