Pár marihuanových pochutín s obsahom THC

Jedlá forma marihuany je známa svojou veľkou silou. Avšak môže človeku trvať aj dve hodiny, kým mu to zaberie s ohľadom na jeho tráviaci trakt. Takéto čakanie na účinok THC môže byť zdĺhavé avšak je dôležité vyhnúť sa predávkovaniu. Našťastie máme pár spôsobov ako urýchliť účinok týchto „jedál“. Dôkladná pozornosť pri začiatkoch dávkovania môže viesť k rýchlejšej relaxácii po dlhšiu dobu.

Vyhnite sa tradičným metódam

Namiesto cookie či brownie, alebo pečeného konopného masla si umiestnite THC pod jazyk. Maslo musí prejsť celým tráviacim traktom predtým ako sa THC vstrebe do krvi dodávajúc celotelové účinky. Práve preto to týmto jedlám tak dlho trvá, kým sa prejavia ich účinky.

Umiestnením pár kvapiek tinktúry pod jazyk s tým, že si ju tam udržíte aspoň 10 minút, dosiahnete to, že membrány a kapiláry jazyka vstrebajú THC oveľa rýchlejšie.

Nápoje s THC

Podobne ako tinktúry, tak aj nápoje sú rýchlo absorbované v ústach a tráviacim traktom prejdú oveľa rýchlejšie ako pevná strava, napr. konopné maslo.

V minulosti im nebolo venované veľa pozornosti, avšak teraz si začínajú nachádzať svoje miesto. Existuje všetko od kávy a čaju, až po alkohol a smoothie s množstvom príchutí.

Konopné drinky, rovnako ako aj jedlá, poskytujú diskrétny spôsob konzumácie konope. Nikto by predsa nepredpokladal, že vaša limonáda obsahuje niečo iné ako citrusový budíček.

Špeciálne pochutiny

Špeciálne formulované jedlá sú vytvárané tak, aby prinášali takmer okamžité účinky. Tieto sladkosti sú navrhnuté tak, aby obišli dlhý tráviaci trakt a prišli priamo do krvného obehu. Po vstrebaní do krvného obehu sa účinky THC začnú prejavovať.

Peter Barsoom, zakladateľ kanabisovej čokoládovej spoločnosti 1906, tvrdí, že jeho produkty prinášajú svoj silný úder vďaka „vlastnému mikrozapuzdrujúcemu procesu lipidov“, ktorý umožňuje rýchlejšie vstrebávanie THC do krvného obehu.

Keďže účinky sa prejavia krátko po požití, spotrebitelia budú môcť lepšie posúdiť ich dokonalé množstvo. Rovnako ako pri akýchkoľvek iných jedlách, pri požívaní verzií s rýchlym uvoľňovaním buďte taktiež opatrní. Začnite s nízkym pomerom. Môžete vždy konzumovať viac, ale vedľajšie účinky predávkovania nie sú nikdy zábavné a takto sa im môžete ľahko vyhnúť.

Nakopnutie metabolizmu

Zrýchľovaním metabolizmu sa potraviny rýchlejšie strávia. V závislosti od jednotlivca môžu niektorí mať prirodzene rýchly metabolizmus, zatiaľ čo iní sú náchylní k pomalšej tráviacej dobe. Avšak, ak ste jedným z osôb s pomalším systémom, môžete ho zrýchliť.

Vyvážená výživa a primeraná spotreba vody sú nevyhnutné pre udržanie zdravého metabolizmu. Strava bohatá na bielkoviny poskytuje najlepšie zrýchlenie metabolizmu, ale je dôležité konzumovať vyvážené množstvo ďalších vitamínov a živín.

Aktivita a cvičenie môžu zrýchliť rýchlosť trávenia. Ak je rýchlosť trávenia vyššia, jedlá sa budú rýchlejšie premiestňovať systémom a účinky sa dostavia skôr. Potom, čo zjete canna-cookie, choďte to vybehať. Zvýši to intenzitu vášho zážitku a spáli kalórie, ktoré ste skonzumovali.