RECEPT: Jablčné taštičky z konope

Ďalší z našich konopných receptov. Dnes si ukážeme ako vyrobiť jablčné taštičky z konope.

McDonald a Forneti možno ponúkajú akože jablčné kapsičky, no tie ani zďaleka nie sú také dobré, aké sme si pre vás pripravili my – ak teda už nepoznáte túto lahôdku. Ak nie, môžete si túto pochutinu ľahko vyrobiť či už pre seba alebo na nejakú párty.

Príprava jablčných taštičiek z konope

Roztopte pol šálky konopného masla na panvici. Konopné maslo vám pomôže vyrobiť si vaše vlastné (smiešne maslo). Do masla zamiešajte jednu lyžicu múky a to všetko zmiešajte umelým miešadlom. Pridajte šálku cukru spoločne so štvrtinou šálky hnedého cukru. Pomaly vlejte ¼ pohára vody a ¼ pohára koňaku a všetko to dobre zmiešajte a nechajte jemne variť. Ďalej pridajte jedno olúpané a nakrájané jablko a dobre premiešajte. Pridajte lyžicu vanilkovej pasty, lyžicu škorice a minútku to povarte.

Stiahnite to z platničky a lyžicou oblejte pred pripravené pečivo. Pečivo zložte a konce zatlačte prstami. Nožom vytvorte par dierok aby sa pri pečení uvoľňoval tlak. Lyžicou naberte konopné maslo a pečivo ním oblejte ešte predtým ako ho dáte piecť na 15-20 minút pri teplote 180°C. Servírujte teplé.

Vyskúšate niečo nové a zahrajte sa na šéfkuchára. Fajky, bongá, a jointy sa postupom času stanú všednými. Ponúkame vám možnosť spraviť niečo výnimočné.

Dufáme, že vám náš recept chutil :).