Recept: Konopný vesmírny koláč – náš weed space cake ťa vystrelí až na obežnú dráhu!

Konopný vesmírny koláč (weed space cake) pripravený podľa nášho receptu ťa skutočne vynesie z tvojej kuchyne rovno ku hviezdam! Nie, neboj sa. Nebudeš naozaj lietať niekde na obežnej dráhe ako Gagarin – mysleli sme to len obrazne. Chceli sme len povedať, že sa nám nedávno podarilo získať zatiaľ najlepší recept na delikátny domáci space cake. A čo by sme to boli za kamoši, keby sme sa s tebou o túto vzácnosť nepodelili? Starý labužník a vychýrený canna gurmán ako ty, si predsa zaslúži mať doma na tanieri ten najfajnovejší vesmírny koláč v celej galaxii. Ako si ho pripravíš doma a sám? Nemusíš byť žiadny Gordon Ramsay či víťaz MasterChef – stačí ti len pár minút pozorného čítania!

Všetko potrebné nájdeš v kuchyni – tu je zoznam ingrediencií!

Recept na prípravu vesmírneho koláča naozaj nie je zložitý. Nebudeš potrebovať dokonca ani kuchynskú váhu – mernou jednotkou bude klasický 3 dcl hrnček a tvoje presné oko. Pripravíš si 2 a 1/2 hrnčeka hladkej múky, 2 dcl kyslej smotany, 2 hrnčeky cukru, 3 menšie alebo 2 väčšie vajcia, 1 čajovú lyžičku škoricového prášku, 1 čajovú lyžičku sódy bikarbóny, 1/2 čajovej lyžičky soli, 1 tabuľku čokolády (výber je podľa chuti), sprej na pečenie (najlepšie kokosový), čokoládový topping a napokon 1/2 hrnčeka konopného masla – ku tomuto sa ešte vyjadríme nižšie. Z kuchynského náradia si ešte prichystaj primerane veľký plech na pečenie, dve väčšie misky, varechu a mixér. Všetko dvakrát skontroluj – nesmieš na nič zabudnúť!

Pečenie - ilustračný obrázok: ingrediencie rozložené na stole, nad stolom tlieskajúce ruky rozprašujúce múku do ovzdušia

Rauš power vesmírneho koláča závisí od konopného masla! Prečo?

Práve konopné maslo je tou prísadou, ktorá tvojmu vesmírnemu koláču dodá aktívnu silu a potrebné grády. Bez neho ťa tvoj space cake dostane do nálady asi ako televízne noviny. Ako pripraviť konopné maslo si sa dočítal v minulom článku. Ak si na presný postup nespomínaš, recept hravo nájdeš na našom blogu – len pár klikov a máš ho tam. Magické účinky tvojho vesmírneho koláča záležia na množstve, kvalite a potencii konope použitého pri výrobe marihuanového masla. Čím viac si cannabutter načipoval, tým nadupanejší bude tvoj space cake! Z toho dôvodu je niekedy dosť ťažké odhadnúť , ako rýchlo, silno a dlho ťa bude tvoj vesmírny koláč “držať hore“. S dávkovaním koláča preto začni veľmi opatrne a pomaly – pahltnosť nie je namieste. Myslíme to vážne – buď obozretný, space cake nie je žiadna doboška!

Chop sa varechy a zbystri zmysly – začíname!

V prvej miske pomiešaj hladkú múku, soľ a sódu bikarbónu. Takto pripravenú ju odlož bokom, budeš ju potrebovať až o chvíľu. Do druhej misky daj konopné maslo, cukor, škoricový prášok, vajcia a kyslú smotanu. V tejto miske všetko dôkladne šľahaj dovtedy, kým sa jednotlivé prísady riadne nezmiešajú a zmes nezíska súrodú konzistenciu. V tejto fáze šľahania do misky pridaj rozpustenú tabuľku čokolády a 2 dcl vriacej vody – v miešaní ešte chvíľu pokračuj, kým sa všetko riadne nezmixuje. Do vyšľahanej zmesi nasyp celý obsah prvej misky s múčnou zmesou a pokračuj v šľahaní. Miešaj smelo – cesto musí získať náležite blatnú formu vhodnú na pečenie. Čo ďalej?

Krájanie hotového čokoládoveho space koláča

Teraz bude teplo, teplejšie, aj horúco – ide sa piecť!

Plech vystriekaj sprejom na pečenie a vlej doň vyšľahané cesto. Rovnomerne ho rozotri – musí sa rovnako dobre prepiecť na každom jednom kúsku. Plech s cestom vlož do rúry vyhriatej na 180 stupňov Celzia. Po pol hodinke plech vyber a do koláča pichni dreveným špáradlom. Ak špáradlo vytiahneš čisté, vesmírny koláč je upečený a ty máš hotovo! Keď sa však na špáradlo nejaký ten kúsok cesta prilepí, vlož koláč ešte na 5 minút späť do rúry – to mu už určite bude stačiť. Vychladnutý vesmírny koláč už len polej čokoládovým toppingom a môžeš začať prijímať gratulácie. Tvoje kulinárske dobrodružstvo sa končí – zvládol si ho na výbornú!

Konopný vesmírny koláč máme v suchu – je čas na nespútanú gandža párty!

Delikátny a lahôdkový space cake uspokojí všetky tvoje zmysly – skvele chutí, úžasne vonia a dobre vyzerá. Vesmírny koláč je zárukou dobrej nálady a zábavy na každej bláznivej canna-friendly žúrke. Prekvap aj ty touto magickou cukrovinkou svojich uletených kamošov – ešte aj na druhý deň sa určite budú zalizovať až za ušami. Recept už poznáš a odvaha ti nechýba – je to len na tebe.

Článok pre teba pripravil Vojtech

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.