Ako vyrobiť konopných gumených medvedíkov? Vyskúšaj skvelú THC verziu obľúbenej cukrovinky!

Ako vyrobiť konopných gumených medvedíkov alias weed gummy bears či jednoducho weed gummies? Nelám si hlavu – aj na túto otázku poznáme odpoveď. A určite si ju nenecháme iba pre seba! Si fanúšikom smokeless metód užívania svojej vzácnej bylinky? Preferuješ home-made kvalitu a máš chuť vyskúšať niečo nové? Potom sú konopné gumené medvedíky našou ďalšou trefou do čierneho. S domácimi weed gummies zažiješ to pravé dobrodružstvo – delikatesná pochúťka ťa dostane “hore“ lepšie ako rýchlovýťah. A okrem toho – konopní gummy bears, pripravení podľa nášho receptu, chutia naozaj božsky. Tak poď, dajme spolu trávu do medveďa!

Vyber gandžu zo skrýše a priprav rúru – bude horúco!

Základom úspechu je kvalitná dekarboxylácia tvojej cennej rastlinky. Použi grinder a rozdrv 5 gramov usušených konopných šišiek. Podrvenú zmes rovnomerne rozlož na plech vystlaný papierom na pečenie. Plech s matrošom vlož na 30 minút do rúry vyhriatej na 90 až 110 stupňov Celzia – stanovené hodnoty nikdy neprekračuj! Počas pobytu v rúre sa v marihuane aktivujú účinné látky – kyselina tetrahydrokanabinolová (THCA) sa zmení na psychoaktívny tetrahydrokanabinol (THC). Počas dekarboxylácie dobre vetraj kuchyňu a v rúre nikdy nezapínaj ventilátor – inak v nej narobíš konopné tornádo! Nekrúť hlavou, aj takí experti už boli..

Konopné gumené cukríky - natiahnutá dlaň s gumenými cukríkmi a ruka, ktorá sa po nich naťahuje

Vieš pripraviť konopný olej? Urobíš to takto!

Ďalšou dôležitou ingredienciou je domáci konopný olej. Ako ho vyrobíš? Do malého hrnca nalej plný hrnček (2 až 3 dcl) kokosového oleja – do nášho receptu je najvhodnejší. Na veľmi miernom ohni ho zohrej na teplotu približne 60 stupňov Celzia – nie viac! Do hrnca pridaj dekarboxylované konope. Za udržiavania konštantnej teploty a pravidelného miešania nechaj takto marihuanu v oleji lúhovať 3 hodiny. Počas tejto doby sa z rastlinného materiálu extrahujú do oleja všetky vzácne látky (vrátane CBD a THC). Do jemného sitka vložíš viackrát preloženú gázu a hotovú zmes precedíš do pripravenej misky. Gratulujeme – práve si vyrobil prvotriedny konopný olej, ktorý dodá tvojim gummy bears pravú medvediu silu!

Čo všetko budeš ešte potrebovať? Tu je zoznam!

Základom nášho receptu je 1/2 hrnčeka tvojho vlastnoručne vyrobeného konopného oleja. Prichystaj si aj 2 polievkové lyžice neochutenej a 90 gramov ochutenej želatíny (príchuť môže byť ľubovoľná). Priprav si tiež 1,5 dcl obyčajnej neperlivej vody a 1/2 čajovej lyžičky slnečnicového lecitínu – tento je mimoriadne dôležitý. Prečo? Lecitín funguje ako emulgátor (emulgačné činidlo) – umožní ti dokonale zmiešať inak nezmiešateľné látky a vytvoriť tak ideálnu emulziu dvoch kvapalín. V tomto prípade zmieša konopný olej a vodu, ale i ostatné zložky tvojej cukrovinky – konzistencia konopných medvedíkov tak bude bezchybná! No a napokon nezabudni ešte na silikónovú formičku na gumených medvedíkov a dávkovač (kvapkadlo) – to je asi všetko. Máš to už?

Konopné gumené cukríky - gumené medvedíky rôznych farieb a konopný list

Zvládol si prípravu? Pusti sa smelo do varenia!

Do menšieho hrnca vlej konopný olej, vodu a pridaj slnečnicový lecitín. Hrniec postav na mierny (!) oheň a zmes miešaj až dovtedy, kým sa konopný olej celkom neroztopí a nevytvorí sa homogénna emulzia. Až teraz pridaj obe želatíny – ochutenú aj neochutenú, obsah hrnca neustále ďalej premiešavaj! Želatína sa musí úplne rozpustiť, približne po 15 minútach by už zmes v hrnci mala mať kvalitnú konzistentnú štruktúru. Pomocou dávkovača následne touto zmesou opatrne naplň pripravenú silikónovú formičku – buď však rýchly, aby ti obsah hrnca nevychladol. Presne tak, tvoj poklad v hrnci musí byť počas manipulácie stále teplý! Naplnenú formičku vlož na cca 20 minút do mrazničky, na dlhodobejšie uskladnenie je neskôr vhodnejšia chladnička. No vidíš, zmákol si to ako profík – rešpekt bratku!

Gumené medvedíky rozložené v rade za sebou

Ako vyrobiť konopných gumených medvedíkov si zistil – aké je ich dávkovanie?

Dávkovanie konopných weed gummies závisí od potencie a gramáže gandže použitej pri výrobe konopného oleja. Použil si tie najkvalitnejšie a na THC najbohatšie šišky z indoorovej úrody? Potom sa budú tvoje konopné gumené medvedíky pohybovať v silovej kategórii GRIZZLY. Keď si však varil z outdoorovej trávy ošľahanej klímou Hornej Oravy či z listov – dosiahol si maximálne úroveň TEDDY BEAR. V každom prípade začni dávkou najviac 1/2 konopného medvedíka a počkaj aspoň hodinu – účinné látky musia prejsť tvojim trávením! Dávku nikdy nezvyšuj skôr – nečakaný nástup silného raušu ťa môže nepríjemne prekvapiť. A ešte niečo. Svojich konopných gumených medvedíkov v každom prípade drž mimo dosahu detí – sú na nerozoznanie od ich “impotentných“ sladkých príbuzných z hypermarketu.

Dajme si teda medveďa a letʹs get high!

Článok pre teba pripravil Vojto

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.