Ako fajčiť cigarety, aby na to rodičia neprišli? Druhá časť

V predošlom článku sme ti prezradili, na ktorých miestach si cigarety radšej nezapaľuj a kde je fajčenie viacmenej bezpečné pred zrakmi ostatných. Ak budeš naše rady dodržiavať, stále nemáš vyhraté! Stopy po fajčení zostávajú. Ako zakryť zápach po cigarete? Čítaj a dozvieš sa všetko čo potrebuješ.

Chráň svoje oblečenie!

Napáchnutá bunda po cigaretovom dyme ťa ihneď prezradí! Počas fajčenia si daj na seba starú bundu, či mikinu, ktorú po príchode domov poriadne schovaj. Vonkajšie oblečenie totiž najviac pohltí dym z cigarety, zároveň ochráni ostatné vrstvy pred prepálením.

Pokiaľ si dosť starý/á na fajčenie, vieš si aj oprať! Pozbieraj svoje špinavé, smradľavé prádlo zo skrýše (najlepšie igelitová taška, ktorú poriadne zviažeš) a daj si ho oprať. Uisti sa, že si dal/a dostatok aviváže, aby prekryl/a zápach po cigaretách. Možno ťa mama pochváli, že si si opral/a a ešte na tom získaš. Mám ale pre teba zlú správu, pokiaľ nechceš vzbudiť podozrenie, odteraz si perieš prádlo sám/a.

Cigarety a vlasy

Pri fajčení maj čiapku alebo aspoň kapucňu, ktoré pred príchodom domov schováš. Pokiaľ máš dlhé vlasy, daj si ich do drdolu, ochrániš ich tak pred napáchnutím. Najlepšou voľbou je vlasy si umyť, aby nebolo cítiť zápach. Používaj šampón so silnou vôňou, napríklad citrusovou, aby prekryl zápach po cigaretách.

Ak si zúfalý/á použi dostatok kondicionéru v spreji, v najhoršej voľbe dezodorant či parfum a nastriekaj si ním vlasy.

Pozor na dych!

  • Už pred fajčením sa napi vody či malinovky. V suchých ústach sa totiž zadržiava viac pachov.
  • Umy si zuby. Po fajčení si dôkladne očisti zuby a použi aj ústnu vodu. Odstrániš tak zápach a zároveň pachuť v ústach po cigarete
  • Ak nemáš čas alebo možnosť vyčistiť si zuby daj si žuvačku alebo mentolové cukríky. Neodstránia zápach po cigarete, ale pomôžu ho prekryť.
  • Tip od mojej mamy! Ak máš po ruke kávové zrnko, pomaly ho rozhryzni a zjedz. Je to zaručený spôsob ako odstrániť zápach z úst po cigarete! Pokiaľ nemáš zrnko kávy, postačí ak kávu jednoducho vypiješ.
  • Zjedz pomaranč či iné citrusové plody. Majú silnú arómu a pomôžu ti zakryť zápach.

Nezabudni na ruky

Po fajčení si dôkladne umy ruky. Mydlo síce zápach úplne neodstráni ale do istej miery zakryje. Aby si sa vyvaroval/a zapáchajúcim a žltým rukám z fajčenia, pomôže ti špička na cigarety. Nájdeš ju v ktoromkoľvek smokeshope či trafike. Ak už máš prsty žlté použi citrón alebo ocot na vyčistenie.

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...