Ako fajčiť cigarety, aby to rodičia nezistili? Časť prvá – Zvoľ správne miesto!

Fajčíš? A bývaš stále u rodičov? Tvoji rodičia nie sú zrovna tolerantní voči fajčeniu a iným zlozvykom? Určite vôbec nemáš záujem počúvať nekonečné prednášky o škodlivosti fajčenia, ale tvoja chuť na cigaretu je silnejšia? Máme pre teba tipy a triky, ako pred nimi utajíš svoju potrebu fajčiť cigarety.

K dispozícii máš niekoľko metód, ako zabrániť výsluchu a následným vyhrážkam typu: „Pokiaľ bývaš pod mojou strechou…“, či „keď si na to sám zarobíš…“. V prvom rade si musíš zvoliť správne miesto, zabrániť aby ti oblečenie napáchlo dymom, či odstrániť zápach z vlasov a úst.

Pravidlo č.1 – Nefajči cigarety doma!

Zápach z cigarety ťa hneď prezradí. Môžeš vyskúšať rôzne osviežovače vzduchu, či pohlcovače pachov, no je to len dočasné riešenie. Pokiaľ fajčíš často, veľmi ti to nepomôže a zápach po cigarete v izbe zostane. Ak doma fajčí ešte niekto, máš vyhraté! Ľahko zvalíš zápach po cigarete na niekoho iného. Len dávaj pozor, aby ťa rodičia neprichytili! V žiadnom prípade nenechávaj cigarety ani zapaľovač v dome či byte. Ak musíš, nájdi si nejakú naozaj dômyselnú skrýšu!

Ak už musíš fajčiť doma, otvor okno

Ak fajčíš v izbe, stoj čo najbližšie pri otvorenom okne. Ak máš ventilátor, zapni ho a nasmeruj smerom von z izby. Zapáľ vonnú sviečku, vonné tyčinky, alebo olej. Nepreháňaj to, aby rodičia nemali podozrenie. Platí pravidlo, všetko s mierou. Hlavne sa uisti, že rodičia nenájdu v izbe dôkazy o fajčení. Popol a ohoroky zbieraj do uzavretej nádoby a vyhoď ďalej od domu, alebo spláchni do záchoda.

Nefajči v okolí domu

Vyhni sa fajčení pri bráne alebo v okolí domu. Nielenže ťa môžu stretnúť rodičia po príchode domov z práce, ale aj susedia sú hrozbou. Hlavne milé susedky vo vyššom veku radi informujú rodičov o tvojom zlozvyku!

V žiadnom prípade nefajči v škole!

Veľa z nás fajčilo v škole na Wcku. Je to veľmi zlý nápad, pretože škola je stále pod dohľadom učiteľov. Trest za fajčenie v škole ťa neminie a učitelia určite informujú tvojich rodičov. Také problémy naozaj nechceš mať!

Vyber si správne miesto

Hlavne nefajči blízko domu! Možnosť, že pôjde okolo niekto známy je veľmi vysoká. Pokiaľ nemáš 18 rokov fajčenie na verejnosti nie je dobrý nápad, pokiaľ nechceš mať vážne problémy. Dávaj pozor na verejné priestranstvá, kde je fajčenie zakázané. Určite nefajči na zástavke, keď čakáš na autobus zo školy! Ak máš priateľa u ktorého doma sa fajčí, choďte ku nemu. Poprípade zvoľte park, ktorý nie je viditeľný z ulice, či obchodného centra.

Snáď si si naše rady zobral/a k srdcu a budeš si pri fajčení dávať pozor. Popravde, najlepšie by bolo pokiaľ nemáš 18 rokov, aby si nefajčil/a vôbec, ale je to tvoja voľba.

V pokračovaní článku ti prezradíme ako zakryť dôkazy o fajčení z oblečenia, vlasov, dychu a ďalšie. Klikni ⇒ TU.

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...