Ako spraviť bongo, či fajku aj na pustom ostrove?

V mojich osobných začiatkoch dnes už dlhého a krásneho priateľstva s marihuanou by ma ani len vo sne nenapadlo, akými rôznymi spôsobmi je možné túto rastlinu konzumovať. Je tiež viac než pravdepodobné, že mnohé tieto spôsoby sú mi ešte stále neznáme. Klasické sú cez fajku, bongo, či jointa. Rozhodla som sa ale podeliť aspoň o tie skúsenosti, ktoré už mám.

Urob si sám bongo či fajku

Moje začiatky boli silno undergroundové, ale za to sa naozaj nestratím v takmer žiadnej situácii. Moje prvé fajčenie prebiehalo pod dohľadom už skúsenejších “huličských” kutilov. Preto som nemusela naozaj nič riešiť a už si iba užívať.

Prvú marihuanovú skúsenosť som prežila pomocou nástroja, ktorý moji spolupútnici nazývali Kačica.

Išlo o pomerne jednoduchú náhradu, ktorá funguje na podobnom princípe ako fajky. Na jej výrobu je potrebná len plastová fľaša, trochu vody, alobal a niečo tenké s ostrou hranou – napríklad odznačik či náušnica. Z alobalu ide ľahko vytvoriť kotlík, ktorý sa nasadí na otvor na fľaši. Napríklad spomínaným odznačikom (punkáči majú vždy pri sebe) sa do neho narobia dierky. Vo fľaške sa môže (ale nemusí) nechať trošku vody na schladenie dymu a na jej konci sa vypáli otvor, cez ktorý sa následne ťahá – teda fajčí.

kacica fajcenie marihuany cez plastovu flasu

Podobnou alternatívou je potom plechovka, ktorá sa ohne zhruba v strede, opäť odznačikom sa cca v mieste ohybu narobia dierky a fajčí sa cez pôvodný otvor.

Jablko je najchutnejšia fajka

Zaujímavou možnosťou sú potom veci ktoré ponúka aj samotná príroda. Chutnou alternatívou je napríklad také jablko. V ňom sa narobia dierky zhruba v okolí priehlbinky, čo ostane po stopke. Potom je nutné už iba vytvoriť dieru na ťahanie. Napríklad dutým telom pera, či prinajhoršom vyrezať menším nožom, tak aby jablko ostalo priepustné a už ostáva iba nakladať a fajčiť.

fajcenie marihuany cez jablko neon light

Bongo za pár minút

Trochu vyšším levelom je potom samostatne vyrobené vodné bongo.
Pri jeho výrobe opäť využijeme alobalový kotlík ako pri kačici. Je nutná aspoň jedna fľaša, a väčšia nádoba (môže byť aj dolná polovica aspoň o trochu väčšej fľaše alebo kýbel), ktorá sa naplní vodou. Na menšiu fľašku sa nasadí alobalový kotlík. Spodok sa buď zreže nožom alebo sa po okrajoch vypália dierky. Bongo je v postate hotové. Fľaška s naplneným kotlíkom sa ponorí do vody a bylinky v kotlíku sa začnú páliť. Fľašu pomaličky vyťahujeme hore (nie však úplne) tak, aby sa vo vytvorenom vákuu začal tvoriť dym. Keď už to vnútri vyzerá takmer ako mlieko, opatrne zložíme kotlík a cez otvor fľaše dym vtiahneme do pľúc.

Možností je naozaj veľa, fantázii sa medze nekladú a s týmito tipmi sa určite budete vedieť vynájsť v každej situácii – dokonca aj na pustom ostrove.
Hlavné však si nezabudnúť zapalovac.

Jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.