Ako vyrobiť Fénixove slzy? Nemaj strach – vieme, ako na to!

Ako vyrobiť Fénixove slzy? Táto otázka už určite neraz preletela hlavou každému skúsenému húličovi. Ak tvrdí opak – zaručene klame. Fénixove slzy už veľakrát úspešne ovládli titulky špecializovaných lifestyleových magazínov a vybraných stránok na nete.

Táto téma celkom iste neobišla ani teba – mám pravdu? Na Fénixove slzy alias olej Ricka Simpsona (RSO – Rick Simpson Oil) a jeho zázračné liečiteľské schopnosti si už bezpochyby niekde narazil. Naozaj disponujú Fénixove slzy silou schopnou poraziť rakovinu? To netvrdíme. Blahodarné účinky tohto konopného extraktu nadupaného kanabinoidmi, flavonoidmi, fenolmi a terpénmi sú však nepopierateľné. Fénixové slzy majú podobné účinky ako CBD olej, ale vďaka vysokému obsahu THC pôsobia oveľa silnejšie. Vieš, ako sa tento veľmi silný konopný výťažok dá jednoducho vyrobiť aj doma? Ak ťa to zaujíma, si tu správne!

Príprava je dôležitá – teoretická aj praktická!

Fénixove slzy sú koncentrát na výrobu 50 až 60 gramov je potrebných aspoň 500 gramov sušeného konope. Takto získaný zahustený roztok vydrží na terapiu dlhú až tri mesiace. Takže budeš potrebovať pol kila sušeného konope, rozpúšťadlo (99% izopropylalkohol, resp. lekársky benzín), hrniec na ryžu – tzv. ryžovar, dva ďalšie hrnce, sitko, kávové filtre, drevenú varechu, vodu, kuchynské rukavice – tzv. chňapky a ventilátor. Ak už máš všetko poruke, môžeme začať. Tak poďme na to!

Postup je jednoduchý – zvýš však opatrnosť!

Vysušené konope vlož do hrnca a prilej rozpúšťadlo. Počítaj s tým, že na prípravu koncentrátu z 30 gramov konope potrebuješ približne 500 ml rozpúšťadla. Konope v rozpúšťadle dôkladne rozdrv a premiešaj varechou – preper ho. Počas miešania postupne a pomaly prilievaj rozpúšťadlo až dovtedy, kým všetko konope nezmizne pod hladinou. Následne pokračuj v miešaní ešte 5 minút. V tomto momente sa z konope uvoľnilo asi 80% obsahu kanabinoidov – vrátane THC. Vzniknutú zmes teraz preleješ cez sitko do druhého hrnca – precedíš ju. Je zatiaľ všetko jasné?

Fénixove slzy: konopné listy, na ktorých je položená ampulka s konopným olejom

Dáme repete? Dáme – opakovanie je matkou múdrosti!

Doterajší postup zopakuješ ešte raz. Scedené konope zo sitka vráť do prázdneho hrnca, zalej ďalším rozpúšťadlom a znova miešaj aspoň 5 minút. Teraz sa z konope uvoľnilo zvyšných 20% THC. Vzniknutú zmes opäť preceď cez sitko do hrnca, v ktorom už je výťažok z prvého prania. Vyprané a scedené konope vyhoď – nebudeš ho už potrebovať. Všetok scedený výťažok z oboch praní teraz prelej cez kávové filtre do čistého hrnca. Čo musíš urobiť ďalej?

Naštartuj ryžovar, bude sa variť – tu je recept!

Teraz prichádza na rad fáza odparovania rozpúšťadla. Prefiltrovanú zmes nalej do hrnca na ryžu. Pozor – maximálne do 3/4 jeho obsahu! Ryžovar zapni – nastavená teplota však nesmie presiahnuť 140 stupňov Celzia. Počas odparovania postupne prilievaj do ryžovaru prefiltrovanú zmes – záleží od rýchlosti odparovania. Po naliatí posledného zvyšku zmesi počkáš, kým hladina v ryžovare neklesne približne o polovicu. Ak sa stalo, pridaj do hrnca niekoľko kvapiek vody – zabrániš tým prehriatiu oleja a skvalitníš odparovanie.

Keď si na začiatku použil pol kila sušeného konope, pridaj cca 10 kvapiek – je to overené. Keď hladina zmesi v hrnci klesne na úroveň 2 až 3cm, zníž teplotu, vezmi si chňapky a ryžovar zober do rúk. Pohybom rúk začni zmes v hrnci víriť až dovtedy, kým sa neprestane variť. Vnútorný hrniec s výťažkom veľmi opatrne vyber z ryžovaru a jeho obsah prelej do čistej nerezovej nádoby. Vydrž – už sme skoro na konci!

Drevená bednička, konopný list a flakón s olejom

Neprestávaj odparovať – blíži sa finále!

Nerezovú nádobu s výťažkom vlož do sušičky, alebo polož na slabší zdroj tepla – radiátor, platničku, či ohrievač kávy. Tu ho nechaj aj niekoľko hodín, aby sa stihli úplne odpariť aj posledné zvyšky rozpúšťadla. Takto ošetrený výťažok je najlepšie natiahnuť do plastových striekačiek – následná aplikácia a dávkovanie sa tak výrazne uľahčí. Pokiaľ by zmes v striekačke neskôr veľmi stuhla, pred použitím ju ohreješ v teplej vode. Potom už pôjde všetko ako po masle. No vidíš – a máme hotovo. Počkaj, predsa len som na niečo dôležité zabudol!

Ako vyrobiť Fénixove slzy? Hlavne bezpečne!

Pri výrobe Fénixových sĺz v domácich podmienkach musia byť dodržané všetky bezpečnostné opatrenia, na ktoré si len spomenieš. Prítomnosť zodpovednej osoby je nevyhnutná. Pri práci nefajči, nemanipuluj s otvoreným ohňom, vyhni sa iskrám a z okolia odstráň všetky nebezpečné predmety. Vysoko horľavé výpary vznikajúce pri príprave koncentrátu sa môžu ľahko vznietiť a spôsobiť škodu.

Pracovné prostredie musí byť (!) dobre vetrané. Pri odparovaní je potrebné nasmerovať ventilátor tak, aby prúd vzduchu odháňal výpary od hrnca napríklad ku otvorenému oknu. Aby nedošlo ku výbuchu, je dôležité zabrániť koncentráciii a kondenzácii vznikajúcich výparov. Informácie v článku sú určené výlučne na edukačné účely – v žiadnom prípade nie sú myslené ako propagácia výroby a užívania drog. Za prípadné zneužitie týchto informácií nenesieme žiadnu zodpovednosť.

Článok pre vás pripravil Vojtech

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.