Drvička. Čistil si ju niekedy?

Nedávno sme sa bavili o tvojej prasiackej fajočke a to tom, že by si ju mal vyčistiť. Pevne dúfame, že si tak spravil a náš návod ti pomohol. Dnes je na rade drvička! Tak poďme na to!

Snáď každý poriadny húlič má vždy po ruke drvičku, ak nie, mal by si ju zaobstarať. Všetci vieme na čo taká drvička slúži. Pre tých čo zabudli, prečo je drvička nutnou výbavou každého húliča, si to pripomenieme. Drvička predsa slúži na podrvenie šišiek marihuany. Načo? Podrvené šišky horia rovnomerne, tým pádom ti zostane čo najmenej odpadu a ľahšie sa fajčia. Je veľa typov drvičiek a z rôznych materiálov, ale o tom sa tu dnes vykecávať nebudeme. Dnes ideme čistiť!

Drvička – Prečo a kedy ju treba vyčistiť?

Určite si práve v duchu povedal: „Načo by som čistil drvičku? Veď nie je špinavá.“ Áno, ide o to ako často ju používaš a aký máš matroš. Časom totiž zostanú v drvičke zachytené malé kúsky z rastliny, práškový kif a lepkavá živica. Vtedy je čas na čistenie! Náš čas! Ak máš totiž takto zasvinenú drvičku, bude sa ti ťažšie drviť – zuby drvičky nebudú také ostré a otáčavý pohyb drvičkou bude pre teba skôr menšou posilkou :D.

Veľmi špinavá drvička
Veľmi špinavá drvička

Takže ako sa čistí drvička a čo na to potrebuješ?

– tvoju prasiacku drvičku

– špáratko

– jemný štetec

– mrazák

– dosku na krájanie alebo misku

čistič na bongá alebo izopropylalkohol

– zubnú kefku (nie tú, ktorú práve používaš :D)

– väčší zip sáčok alebo sklenenú nádobku

– vodu

– uterák či utierka

Máš všetko? Teraz máš na výber z dvoch rôznych spôsobov. Otázkou je, či to chceš mať rýchlo za sebou alebo si chvíľku popracuješ, ale ušetríš drahocenné zvyšky. Shakespeareovská otázka, skoro ako byť či nebyť :D.

Lemrácke rýchlo čistenie

Krok 1: Začni tým, že drvičku úplne rozoberieš, podľa toho koľko má dielov – dvojdielna, trojdielna či štvordielna, môže byť aj medzigalaktická a vysyp z nej zvyšný matroš.

Krok 2: Vlož rozobrané časti drvičky do zip sáčku alebo do nádoby. Zalej ich so zarobeným čističom bong (napr. Bongmaster) alebo izopropylalkoholom. Dbaj na to, aby boli ponorené všetky časti drvičky. Nechaj ju namočenú cca 5 minút, bolo by fajn občas ju pretrepať, aby sa uvolnili zvyšné časti trávy.

Drvička v teplej vode zasypaná bongmasterom
Drvička v teplej vode zasypaná bongmasterom

Krok 3: Zober kefku a umy si zuby! Nie tie v ústach, ale tie na drvičke. Buď precízny a povenuj sa každému zubu drvičky.

Krok 4: Drvičku dôkladne opláchni pod teplou vodou, aby si zmyl všetok čistiaci prostriedok, či alkohol. Osuš ju čistou utierkou, pretože pokiaľ je kovová, mohla by ti zhrdzavieť, zároveň pokiaľ ju chceš hneď použiť, s mokrou drvičkou toho moc nepodrvíš.

Dôkladné a šetrné čistenie drvičky

Krok 1: Rovnako ako v predošlom čistení, musíš drvičku najprv rozobrať. Opatrne povyberaj zvyšky trávy.

Krok 2: Rozobraté časti drvičky vlož do mrazničky vo vzpriamenej polohe aspoň na 30 minút. Zmrazenie zvyškov rastliny spôsobí, že budú tuhšie a sformujú sa do malých zhlukov. Ľahko ich tak zoškrabeš a ušetríš tým cenný materiál.

Krok 3: Po vybratí z mrazničky pozbieraj zvyšky. Použi špáratko a jemný štetec, aby si šetrne zoškrabal zvyšky čarokrásnej. Všetko svedomito zbieraj do pripravenej misky. Nezabudni na okraje drvičky a každú jednu komoru. Takýmto spôsobom získaš drahocenný kif, ktorý je veľmi silný a bohatý na kanabinoidy.

Čistenie drvičky špáradlom
Čistenie drvičky špáradlom

Krok 4: Ak si si istý, že si pozbieral všetky zvyšky svojej posvätnej úrody a starostlivo si ju uschoval, môžeš pristúpiť k ďalšiemu kroku. Je rovnaký ako v predošlom čistení – všetky časti drvičky vlož do väčšieho zip sáčku alebo do sklenenej nádoby. Zalej ich pripraveným čističom a nechaj pôsobiť cca 5 minút. Znova sa uisti, či sú všetky časti drvičky ponorené. Pre čo najvýraznejší čistiaci efekt, nádobu alebo sáčok raz za čas krúživým pohybom pohrkaj.

Krok 5: Vylej čistiaci prostriedok a vyber časti drvičky. Zober si tú starú zubnú kefku a dôkladne prebehni kefkou každú časť drvičky. Každý jeden zúbok! V tomto kroku odstrániš najväčšie nečistoty z drvičky, kvôli ktorým sa ti ťažko používala.

Čistenie drvičky zubnou kefkou
Čistenie drvičky zubnou kefkou

Krok 6: Nakoniec ju poriadne opláchni pod tečúcou teplou vodou, aby si zmyl zvyšky a čistiaci prostriedok. Nezabudni ju dôkladne osušiť čistou utierkou.

Krok 7: Ak si postupoval naozaj dôkladne, tvoja drvička bude ako v deň, keď si ju kúpil! Môžeš ju rovno použiť. Všímaš ako hladko sa teraz otáča? Šikovný si :). Snáď si povieš, že tá námaha stála za to keď si budeš užívať nazbieraný kif :).

Vyčistená drvička
Vyčistená drvička

Veríme, že ti ďalší z našich návodov pomohol a odteraz budeš drvičku čistiť pravidelne. Napíš nám na FB Húlič.sk a podeľ sa s nami o tvoje skúsenosti, či už s čistením, drvením, fajčením… Necháme to na teba 🙂

Keep calm & smoke weed

Článok pre teba pripravila: Veronika

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...