Marihuana a prvá skúsenosť

Určite si všetci spomenieme na to, aké to bolo po prvý krát s marihuanou, ktorá je dá sa povedať určitým oknom alebo dverami k tvrdším drogám.

Na skúsenosti s marihuanou nie je nič zlé, patrí to k dospievaniu, čo je obdobie, kedy všetko skúšame, spoznávame sami seba, svoje telo a čo vydrží, ale aj okolitý svet. Mnohí ľudia zapierajú, že nemajú takúto skúsenosť a nevedia, čo to je užiť, či už marihuanu alebo aj inú drogu. Faktom ale ostáva, že väčšina z nás užila marihuanu a nie je to niečo, za čo by sa bolo treba hanbiť, nakoľko to patrí k dospievaniu a spoznávaniu svojho tela.

Rakúsky lekár a psychológ Sigmund Freud raz povedal: „Každý z nás v živote aspoň raz masturboval. Kto tvrdí, že nie, masturbuje doteraz.“ A tak je to aj s fajčením marihuany.

Šlukovky, resp. minifajky

Pri fajčení marihuany môžeme použiť drevené šlukovky (minifajky), ktoré používali námorníci, ktorí fajčili exotický tabak z Nového sveta a neskôr si ich kvôli častému fajčeniu prispôsobili. V súčasnosti však poznáme aj iné šlukovky ako drevené, a to rôzne kovové, keramické, či dokonca aj sklenené fajky. Šlukovky nájdeme v rôznych podobách a veľkostiach.

Výhody a nevýhody marihuany

Užívanie marihuany má svoje nevýhody, ale má aj svoje výhody. I keď množstvo ľudí hovorí, že marihuana je len škodlivá, že nám ničí zdravie, oslabuje telo, ničí mozog a pod. To však môže, ale nemusí platiť a aj to iba pri častom užívaní či pri veľkom množstve. Samozrejme mnohí ľudia sú proti marihuane a budú od nej iba odhovárať, i keď ju nikdy neužili. Naopak, tí čo sme ju vyskúšali minimálne raz, tak vieme aj o jej výhodách.

Medzi takéto výhody patrí: eufória, spoznanie toho, čo naše telo vydrží, zvýšenie chuti do jedla, lepší spánok, antidepresívum a pod. No a nevýhodami sú: ľuďom so slabším organizmom môže marihuana spôsobiť už aj v malom množstve problémy, psychická závislosť, „okno“ po zábave s kamarátmi a iné.

Moja prvá skúsenosť s marihuanou

V posledných riadkoch tohto článku Vám stručne opíšem svoju skúsenosť s marihuanou. Prvýkrát som sa s ňou stretol na chate s kamarátmi, kedy ju jeden z kamarátov doniesol. Povedal nám, že sa vďaka nej viac odviažeme a lepšie sa zabavíme, mnohí odmietli, no ja som patril k tým, ktorí sme to skúsili a musím povedať, že kamarát mal pravdu. Mal som pocit ako keby sa zastavil čas okolo nás, hudbu v miestnosti som cítil v celom svoje tele. Cítil som sa fantasticky, ničoho som sa nebál, zhodil som všetky zábrany, naplno som si užíval a užil čas strávený s kamarátmi.

Odvtedy sa nestalo, že by som na niektorej zábave s kamarátmi neužil marihuanu.

Z marihuany mi nikdy nič nebolo, takže môžem dodať, že ak sa marihuana užíva v malom množstve, tak väčšina sa nemusí ničoho obávať, ale u každého to je iné (záleží od organizmu). To už musíte sami vyskúšať a zistiť, čo váš organizmus znesie a čo nie.

Jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.