Marihuana na raňajky – odpáľ sa hneď z rána s receptami od Húliča

Marihuana je základom dňa pre mnohých aktívnych húličov. Ak aj ty niekedy váhaš či si najprv ubaliť, alebo spraviť raňajky, vyskúšaj radšej zabiť dve muchy jednou ranou a začni deň luxusným a výdatným jedlom, ktoré ťa vystrelí do výšin skôr, ako ho stihneš dojesť.

Marihuanové maslo ako základ

Marihuanové maslo je výbornou ingredienciou, ktorú môžeš použiť na desiatky spôsobov. Priprav si ho podľa jednoduchého receptu → Marihuanové maslo – Ako ho správne pripraviť? Nový recept – chuť ako od babičky ← a inšpiruj sa týmto nápadom na raňajky:

Sýta omeleta z ríše divov

Na jednu porciu budeš potrebovať:
2 PL marihuanového masla
2-3 vajíčka
strúhaný syr
šunku alebo slaninu
zeleninu aká ti chutí
soľ a korenie

Postupuj takto:
V miske si poriadne rozšľahaj vajíčka, spolu so soľou a korením. Na panvici nechaj roztopiť svoje čarovné maslo a opatrne vlej vajíčka tak, aby sa rozliali po celom dne panvice. Opekaj na miernom ohni, až kým omeleta nebude dostatočne pevná, aby sa pri otáčaní nepotrhala. V tomto štádiu umiestni plnku (šunku, syr, atď.) do stredu omelety a preklop polovičku omelety tak, aby plnku prekryla. Stále na miernom ohni, nechaj všetky ingrediencie dostatočne zapiecť, následne prelož na tanier a doplň zeleninou a prípadne nejakým dresingom. Uži si dokonalo výživné raňajky a počkaj si na stavy.

Vaječná omeleta s obsahom thc

Alternatívne si môžeš maslo iba natrieť na chlebík alebo pečivo a obložiť reďkovkami či inou zeleninou alebo šunkou. Chutiť to bude výborne a efekt sa tiež dostaví.

Mlieko z konope v hlavnej úlohe

Mlieko z konope je tu hlavne pre tých, čo preferujú sladké raňajky. Pripravíš si ho tak, že si do hrnca naleješ trochu mlieka a pridáš požadované množstvo konope. Varíš na miernom ohni a v momente, keď by mlieko malo začať vrieť, prileješ viac studeného mlieka. THC potrebuje viac času aby sa v mlieku aktivovalo, preto vždy, keď sa mlieko v hrnci dostatočne prehreje, prileješ viac studeného. Preto si nachystaj kľudne celý liter. Celý proces môže trvať tak 45 minút ale výsledok stojí za to. Dávaj pozor, aby ti nič neprihorelo. Po odstavení precedíš mlieko do nádoby tak, aby v ňom neboli kúsky trávy. Keď už máš tento proces za sebou, nechaj vychladiť a v raňajkách ho môžeš použiť napríklad takto:

Super jednoduché lievance s čarovným efektom

Kľudne použi svoj obľúbený recept na lievance, ale ak žiaden nemáš, tu je jeden odo mňa:

Potrebuješ:
250ml Marihuanového mlieka
200g hladkej múky
1 prášok do pečiva
1 vanilkový cukor
2 vajcia
štipku soli
2 PL oleja

Džbán s mliekom, ozdobený konopným listom

Zmiešaj múku, vanilkový cukor, prášok do pečiva a štipku soli a následne pridaj žĺtky z vajíčok, olej a mlieko. Všetko poriadne vymiešaj a následne si zo zvyšných bielkov vyšľahaj sneh a pomaly zapracuj do cesta. Panvicu si potri olejom, rozohrej a pomaly pridávaj lievancové cesto tak, aby ti vyšli lievance želanej veľkosti. Opekaj na malom ohni, dávaj však pozor, aby nič neprihorelo. Otáčaj, keď sa na lievancoch začnú robiť bublinky.

Servíruj s ovocím alebo čokoládou, podľa toho, ako ti najviac vyhovuje. Ak si trúfaš a zostalo ti, môžeš použiť aj roztopené marihuanové maslo, ktorým si už na tanieri lievance poriadne poleješ.

Ako alternatívu pre rýchlejšie raňajky, môžeš mlieko použiť aj s obľúbenými cereáliami či s granolou.

THC vegán smoothie

THC si do raňajok môžu pridať aj vegáni či ľudia, ktorí moc ráno jedeniu neholdujú alebo práve držia špeciálnu diétu. Nebojte sa, mám recept aj pre vás!
Nezabúdajme, že THC sa v marihuane aktivuje vďaka teplu alebo tuku. Pre mnoho receptov si vegáni môžu nachystať marihuanový kokosový olej, avšak pre milovníkov smoothičiek mám takúto alternatívu:

Pred tým ako sa pustíš do výroby svojho smoothie, musíš si trávu poriadne nadrviť, na to ti dobre poslúži aj obyčajná drvička.
Následne si ju vysyp a rozprestri na plech vyložený papierom na pečenie. Trúbu rozohrej na 100-120 stupňov a nechaj piecť približne 45 minút. Pravidelne však kontroluj, aby ti nezhorela, keďže každá trúba aj každá tráva je iná. Keď už to parádne rozvoniava a začne mierne hnednúť, môžeš plech vytiahnuť a nechať vychladnúť. Následne už si to len vsyp do svojho smoothiečka s obľúbenými ingredienciami.

Konopný smoothie - zelený nápoj s obsahom thc

V mojom podaní by to vyzeralo asi takto:
Vopred upečená tráva
Mandľové alebo ovsené mlieko
Banán
Maliny, čučoriedky, jahody
Špenát
Proteínový prášok

Všetky ingrediencie spolu rozmixuješ a máš hotovo! Jednoduché, sýte, skvelé a zhúlený budeš až za ušami.

Varovanie:
Marihuana v jedlách môže mať pomalý nástup, ale o to intenzívnejší a dlhší priebeh! Preto dávkuj opatrne a ubezpeč sa, že v najbližších hodinách po takýchto raňajkách nemáš žiadne dôležité povinnosti.

Dobrú chuť!

Článok pre teba pripravila Sheena

Monika Sheena

Copywriterka, pivná someliérka, “psia mama” a samozvaná ambasádorka za marihuanu a jej liečebný potenciál. Pre hulic.sk funguje ako externá copywriterka, v článkoch sa rada venuje hlavne kultúre a histórii spojenej s fajčením.