Recept: Narodeninová torta s marihuanou

V štátoch kde je marihuana legalizovaná sa jedlá a hlavne dezerty z nej tešia stále väčšej obľube a aj internet sa zapĺňa veľa krát nevídanými receptami. Jedlá alternatíva je preto výborným nápadom pre každého kto by rád vymenil fajčenie za niečo zdraviu a chuti menej škodlivé vyskúšal niečo iné.  Keďže milujem pečenie, použitie marihuany bolo pre mňa vždy lákavou výzvou a preto som sa rozhodla podeliť o moju osobnú skúsenosť, ktorá môže slúžiť ako inšpirácia na originálne prekvapenie vášho osobného húliča v čase narodenín.

Narodeninová torta

Na začiatok potrebujeme cca 5 gramov(resp. podľa chute) marihuany a cca liter mlieka. Trochu mlieka nalejeme do hrnca a pridáme bylinky. Varíme na malom ohni a dávame neustály pozor aby sa mlieko nezačalo páliť. Vždy keď začne vrieť, prilejeme trochu mlieka aby sa schladilo. Stále miešame. Treba si pripraviť veľkú dávku trpezlivosti, keďže tento proces trvá tak trištvrte hodinu až hodinu. Po poslednom prevretí mlieko precedíme cez sitko a dáme chladiť. Neskôr pridávame v recepte všade kam ide mlieko, takže korpus, plnka, šľahačka z prášku….

Korpus (ja používam rovnaký recept ako na muffiny, takýto korpus teda môže trochu narásť. Pre potreby plochej torty je však „hrbolček“ možno odrezať. Chuť sa mi veľmi overila, tak mi to takto vyhovuje.

  • 1 vrecúško kypriaceho prášku
  • 2 hrnčeky múky
  • ½ hrnčeku oleja
  • ½ až 1 hrnček cukru plus vrecúško vanilkového cukru alebo pár kvapiek vanilkového extraktu
  • 1 hrnček mlieka
  • pre zelené cesto môžeme použiť zelené potravinárske farbivo alebo pre čokoládové pridať kakao

Plnka  a ozdoba je na osobných preferenciách… šikovnejší si môžu všetko vytvoriť sami, ale tortové plnky z obchodu sú naozaj použiteľné. V mojej torte boli banány a čokoládová plnka, ozdobená bola marcipánovým poťahom. Dobre však zafunguje aj šľahačka. S marcipánom sa dá pekne hrať ako s plastelínou, takže z neho môžete na ozdobu vymodelovať bongo a iné tematické motívy.

Článok pre vás pripravila: Sheenanarodeninova torta s marihuanou

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...