Vianoce sú predo dvermi. Bongo naleštené, fajky prečistené

Nadišlo obdobie, kedy meníme šortky a tielka za dlhé rifle s teplými mikinami. Obchodné reťazce žhavia svoju potrebu byť prví s gýčovou vianočnou výzdobou. Ale my žhavíme svoje zapalovace, čistíme fajky, pretože prichádza čas zožať, čo tento rok nadelil. Dajte chladiť vodu priatelia, vodné budú bublať v rytme novej úrody. Šťastné a zelené sú pred dverami.

„Dobrá úroda, ti zaručí dobrá nálada.“

Aj keď veľa milovníkov smiešnej byliny tvrdí, že „indoor“ je top, starej dobrej, pod slnkom vypestovanej klasike na lesku zatiaľ neubúda. Naopak nadšenci, pre ktorých je lampovica príliš silná, už vylupujú čokoládky zo svojho pomyselného adventného kalendára a nevedia sa dočkať.

Ale ste pripravení, až k vám zavíta vyškerený „Santafarián“ s čerstvým šmakom?

žena pod vianočným stromčekom fajčí bongo vianoce

Bongo naleštené, fajky prečistené.

O veci sa treba starať. Hlavne ak sa blíži obdobie, kedy budú potrebné možno viac ako inokedy.

Veľa ľuďom sa stalo, že im praskla vodna fajka, pretože do nej v lete naliali studenú vodu. Málokedy si uvedomíme, že to má ten istý efekt, ako keď do pohára nalejeme vriacu vodu a on pukne. Rozdielna teplota týchto materiálov vie narobiť svoju šarapatu. Pri klasickej, napríklad drevenej fajke vie človek takisto trochu zošedivieť, keď sa cez ňu nedá ťahať. Pričom stačí vymeniť sitko, alebo vyčistiť prieduch. A papieriky? Tých nie je nikdy dosť. Je lepšie si pre istotu urobiť zásoby.

Pokiaľ vám niečo z týchto životne dôležitých potrieb v tomto období chýba, je na čase navštíviť Bongo shop. Ten je vždy pripravený.

Článok pre vás pripravil: Smoker Joker

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...