Traja známi géniovia, ktorí užívali marihuanu

O osobách ktoré aktívne fajčia marihuanu sa často hovorí, že sú hlúpi respektíve leniví.


Je síce pravda, že táto rastlinka môže mať spomaľujúce účinky a ovplyvňovať krátkodobú pamäť, avšak čo je pre ňu omnoho viac špecifické, je jej schopnosť otvárať myseľ a prinášať tak skvelé nápady, ktoré nemalému počtu ľudí pomohli k väčšej tvorivosti. Niet sa čo čudovať, že počas histórie po nej siahli aj známi géniovia. Tu je aspoň malá vzorka z nich.

Carl Sagan

Carl Sagan na pozadí vesmíru s dúhovou žiarou

Astronóm, astrofyzik, kozmológ a hulič. Pri pohľade na Saganov životopis sa dá len ťažko tvrdiť, že tráva spomaľuje. Hrdý užívateľ má na svojom konte nespočetné množstvo vedeckých ocenení, Pulitzerovu cenu, Emmy, najlepšie predávaný román a stovky článkov a štúdií. Marihuane prikladal veľkú váhu pri zrode rôznych svojich nápadov. V roku 1969 dokonca pod pseudonymom napísal článok v ktorom kritizoval ilegalizáciu tejto rastliny.

Steve Jobs

steve jobs s odrazom marihuanového listu v okuliaroch

Zakladateľ a bývalý riaditeľ firmy Apple bol hlavne v 70. rokoch aktívny užívateľ Cannabisu, Človek zodpovedný za najpopulárnejšie technológie súčasnosti sa v jednom interview vyjadril: „Najlepší spôsob akým môžem opísať marihuanové a hašišové opojenie, je že mi to pomohlo si oddýchnuť a rozvíjať kreativitu.“

William Shakespeare

Shakespeare s jointom v ústach na dúhovom pozadí

pisovatelia a umelci všeobecne boli odpradávna známi tým, že im (nielen) pri tvorení pomáhali rôzne omamné látky. Podľa všetkého nebol výnimkou ani tajomný avšak geniálny William Shakespeare. Antropológovia na jednej univerzite v Južnej Afrike sa dostali k úlomkom fajky na tabak, ktorá pochádza zo sedemnásteho storočia a bola nájdená na záhrade Shakespearovho pozemku. drevena fajka okrem stôp tabaku obsahovala aj marihuanu a aj keď nie je stopercentne dokázané, že z nej fajčil práve autor Hamleta a podobne, nie je dôvod domnievať sa, že to bolo inak. Práve naopak to určite vysvetľuje jeho originálne nápady.

Títo ale aj iní úspešní ľudia jasne dokazujú, že lenivosť je len v človeku a nemožno za ňu viniť nevinnú rastlinu. Takže či už si svoj zelený poklad radi užívate v podobe jointa, rôznych fajok, prípade cez vaporizéry, v kľude sa mu oddávajte ďalej. A keď necháte svoju myseľ blúdiť správnym smerom, možno sa aj vy raz ocitnete na takomto milom zozname.

Veronika Skepta

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu...