Užívatelia konope majú lepší sexuálny život

Štúdia dokazuje, že ľudia, ktorí fajčia trávu, majú lepší sexuálny život…oveľa lepší.
Pravidelní užívatelia konope majú častejší sex – hovoria výsledky novej vedeckej štúdie. Vedci sa domnievajú, že táto rastlinka môže stimulovať sexuálne vzrušenie.

Nová štúdia z dielne Stanford University School of Medicine hovorí, že časté užívanie trávy môže zvyšovať sexuálnu túžbu. Výsledky sú tak tvrdou odpoveďou nepriateľom legalizácie trávy, ktorí tvrdia, že jej používanie môže znižovať sexuálnu túžbu alebo sexuálny výkon. Na druhej strane mnoho užívateľov trávy tvrdí, že pre nich je tráva určitým afrodiziakom.

Okolo 51-tisíc Američanov vo veku 25-45 rokov bolo súčasťou tohto výskumu. Subjektom boli kladené otázky o ich sexuálnych životoch a užívaniu trávy. Štúdia sa zaoberala údajmi z ročného prieskumu vlády, National Survey of Family Growth, z dielne CDC.

Ženy, ktoré pravidelne užívajú trávu majú mesačný priemer sexuálneho styku v počte 7,1-krát v porovnaní s nefajčiarkami trávy, ktorých priemer je 6-krát za mesiac. Užívatelia trávy z radov mužského pohlavia majú svoj priemer na hranici 6,9 zatiaľ čo tí, ktorí trávu neužívajú, disponujú priemerom 5,6-krát.

Ľudia, ktorí fajčia konope, majú v porovnaní s nefajčiarmi o 20 percent frekventovanejší pohlavný styk.

Štúdia je prvým pevným náznakom toho, že medzi trávou a sexom môže existovať určité vzájomné prepojenie.

„Užívanie trávy je veľmi bežné, no jej široké používanie a spájanie so sexuálnym životom ešte neboli podrobené vedeckej štúdii,“ vyjadril sa Dr. Michael Eisenberg, asistujúci Profesor urológie, ktorý je hlavným autorom tejto štúdie. „Väčšinou si ľudia myslia, že čím viac človek fajčí, tým horšie následky to môže mať na sex, no zistili sme, že práve opak je pravdou.“

Marihuana a jej časté užívanie zrejme nezhoršuje sexuálnu motiváciu či výkon. Ak je to s niečím spojené, tak akurát so zvýšenou frekvenciou sexuálneho styku.“

„Súčasťou štúdie boli ľudia oboch pohlaví, všetkých rás, rôzneho veku, úrovní vzdelania, rôznych vierovyznaní a zdravotných stavov a rovnako aj ľudia zosobášení a slobodní, respektíve majúci a nemajúci deti,“ dodáva Dr. Michael Eisenberg.

Štúdia publikovaná v The Journal of Sexual Medicine je prvou štúdiou skúmajúcou vzťah medzi užívaním trávy a frekvenciou sexuálneho styku.

Niektorí výskumníci sa v minulosti snažili nájsť prepojenie medzi ťažkým užívaním konope a problémami s erekciou. Taktiež niektoré štúdie zistili nižší počet spermií u mužov fajčiacich trávu. Tvrdia to najmä reprodukčné kliniky ktoré praskajú od návalu mladých ľudí ktorí nemôžu mať deti aby nestratili klientov. V niektorých prípadoch sa stačí poriadne uvolniť. Jeden, alebo obaja partneri makajú v strese, aby sa mal Robko dobre. A ničia si svoje fyzické a duševné zdravie.

Experimenty prevádzané ako na zvieratách tak aj ľuďoch ukázali, že konope stimuluje aktivitu tých častí mozgu, ktoré majú na starosti sexuálne vzrušenie a aktivitu.

Pozitívne prepojenie medzi užívaním konope a frekvenciou sexuálneho styku je nezávislé od demografického, zdravotného manželského alebo rodičovského stavu. Takýto trend zotrváva aj po zohľadnení užívania iných látok ako kokaín či alkohol.

Viac trávy = Viac sexu?

Výsledky naznačujú, že pozitívna korelácia medzi konope a sexuálnou aktivitou neodzrkadľuje len tendenciu fajčiť trávu u slabšie fajčiacich ľudí, hovorí Dr. Eisenberg.

Výskumníci totiž zistili, že množstvo sexu stabilne rástlo spoločne s vyšším užívaním trávy. Tento vzťah založený na množstve užívania trávy tak podporuje možnú aktívnu rolu konope pri zvyšovaní sexuálnej aktivity.

Vzhľadom na to, že priemerný pár má sex zhruba raz za týždeň, Dr. Eisenberg došiel k výsledkom, že užívatelia trávy majú sexuálny styk o 20-krát ročne viac.

„Myslím si, že ak by ste sa opýtali či už muža alebo ženy či je pre nich počet sexuálnych stykov o 20-krát ročne veľkým číslom, súhlasili by. Nechceme aby ľudia začali kvôli zlepšeniu sexuálneho života fajčiť trávu, no pravdepodobne tomu tráva vôbec neškodí ba naopak prospieva, dodáva Dr. Eisenberg.