Zhúlené stavy z konope: Čo to znamená byť „buzzed“, „high“ či „stoned“? Odpoveď nájdeš TU!

Zhúlené stavy z konope sa neprejavujú u každého konzumenta rovnako a ich prežívanie je vysoko individuálne. V žargóne skúsených weed mastrov má každá z týchto situácií svoj výraz, ktorému však menej zdatní či víkendoví húliči rozumejú len poskromne. Ak máš pocit, že aj ty sa v slangu vyznávačov kvalitného rauša občas topíš a strácaš orientáciu, toto je tvoja chvíľa. Už o pár minút môžeš mať v téme jasno, pretože rozdiel v pojmoch „buzzed“, „high“ a „stoned“, ktoré slúžia na vykreslenie zážitku z kanabisu, si objasníme tu a práve teraz!

Na odrode marihuany záleží!

Zhúlené stavy z konope majú na svedomí Cannabis sativa a Cannabis indica – rastliny z čeľade Cannabaceae, ktoré ti asi zvlášť predstavovať netreba. Jedná sa o veľmi blízke príbuzné rastliny, ktoré sa v mnohom podobajú a majú veľa spoločného, no ich efekt na spotrebiteľa je trochu rozdielny. Sativa je vyššia, štíhla a jej účinky sú skôr stimulačné, preto sa odporúča jej používanie počas dňa. Dodáva energiu, zvyšuje kreativitu, zároveň však potláča aj depresiu a úzkosť. Indica je nižšia, širšia a jej účinky sú výrazne relaxačné. Keďže pôsobí sedatívne, jej používanie by sa malo posunúť na neskorší, najlepšie večerný čas. Indica okrem toho dokáže výborne tlmiť bolesť a podporiť chuť do jedla. Zo všetkých týchto skutočností logicky vyplýva, že rôzne odrody a kmene marihuany majú aj rozdielny dopad na psychiku húliča. Rovnako je preukázané, že dokonca aj šišky tej istej rastliny môžu pôsobiť na vnímanie konzumentov dosť odlišne. Niekto tak môže po tráve lietať v oblakoch, iný zas bude tlmený a zosmutnie, nájdu sa však aj takí, s ktorými to ani necukne. Čo všetko sa dá od kanabisu očakávať, sa dozvieš už o chvíľu!

Aké to je byť „buzzed“?

Výraz „buzzed“ značí v doslovnom preklade „bzučať“, resp. „byť vybzučaný“, a pomenúva stav húliča v momente, keď THC začína prenikať do jeho krvného obehu. Je to úvodný stret s konope – rozbehové štádium, kedy zažiješ počiatočný úder THC a pocítiš, že niečo veľké sa chystá. Ak si teda „buzzed“, úspešne si vstúpil do hry s kanabisom a v krátkej dobe zažiješ poriadne rošambo.

Čo sa s tebou deje, keď si „high“?

Byť „high“ znamená, že z úrovne „buzzed“ si úspešne postúpil do ďalšieho levelu. Cítiš obrovský príval eufórie, blaženosti, spokojnosti a dobrej nálady. Strhnúť ťa však môže aj silný prúd kreativity, prehnanej podnikavosti či smiechu. Ak si marihuanu fajčil, tieto pocity budú vrcholiť asi po 30 minútach a potrvajú približne 3 hodiny. Keď si trávu zjedol, je účinok sa prejaví trochu pozdejšie, no vydrží dlho – hoci aj polovicu dňa. Všetko závisí od kvality gandže, veľkosti dávky, koncentrácie a tolerancie THC. Priprav sa však na sčervenanie očí, sucho v ústach alebo vlčí hlad, ktorý sa môže objaviť ako blesk z jasného neba. Niekedy sa veci zamak preženú a ty nechtiac prekročíš svoje limity. Ak by sa stalo, o slovo sa môžu prihlásiť stavy úzkosti (rôznej intenzity) alebo nepríjemný bad trip. Presne takto vyzerá rub aj líce efektu, ktorý je najčastejšie spájaný s rastlinným druhom Cannabis sativa.

Keď sa povie „stoned“

Označenie „stoned“ je možné preložiť ako „ukameňovaný“ alebo „ubitý kameňmi“. Ako teda vyzerá húlič, ktorého „utĺkli kamene“? Takýto jedinec prežíva absolútny fyzický relax. Je apatický, neúčastný, inertný, cíti sa malátne a ospalo. Útlm a pocity extrémnej letargie zvyknú byť sprevádzané tzv. couch-lock efektom, ktorý stúpenci vyšších dávok THC poznajú veľmi dôverne. Ide o známe „uzamknutie v gauči“ – stav podobný paralýze, keď sa nevieš a nechceš postaviť z kresla, do ktorého ťa gandža vtlačila. Vyznieva to desivo? Na prvé počutie možno, avšak skutoční znalci kanabisu tieto chvíle milujú – vyhľadávajú ich a všetko si užívajú fakt naplno. Pozor však na zodpovedné a správne načasovanie! S prihliadnutím na intenzitu účinkov by „ukameňovanie“ malo patriť úplnému záveru dňa, inak môžu tvoje zvyšné povinnosti ostať nevybavené. A čo je vlastne potrebné urobiť, aby si bol zaručene „stoned“? Nič ťažké, stačí siahnuť po kvalitnej a silnej indike! Miernejšia sativa s nižším obsahom THC je síce fajn, ale do gauča ťa nezamkne.

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.