THC – ktoré jedlá ti môžu ovplyvniť stavy?

THC má vedľajšie účinky, ktoré dobre pozná každý húlič. Zelené hlady, vlčí hlad, či prazvláštne chute idú ruka v ruke so zhúlenými stavmi. Menej známym faktom je, že určité potraviny môžu tvoj stav posunúť ešte ďalej a iné ti zas môžu pomôcť stav znížiť ak to preženieš. V nasledujúcich riadkoch si o tomto fenoméne povieme trošku viac.

Marihuana a jedlá ktoré tvoje stavy znásobia

Marihuana a párovanie s jedlami ešte nie je dostatočne preskúmanou témou, avšak už dlho sa medzi jeho fanúšikmi traduje, že mango dokáže znásobiť zážitky z húlenia. Podľa všetkého je za to zodpovedný terpén s názvom Myrcen, ktorý sa nachádza v tomto sladkom ovocí, ako aj v konope. Najviac ho obsahuje Indica, ktorá vďaka nemu vytvára pocit lenivosti a unavenosti po húlení. Dôvodom prečo Sativa spôsobuje viac veselé a energetické zhúlenie sa, je práve nízka hladina Myrcenu v nej. Nič z tohto sa zatiaľ nezdá byť vedecky dokázané, avšak veľké množstvo skúsených húličov prisahá, že keď zjedia Mango hodinu pred fajčením, ich stavy sú silnejšie.

Myrcén - kartička s nápisom a chemickou štruktúrou myrcénu a potraviny, ktoré ho obsahujú: mango, bazalka, tymián a nádobky s olejmi z nich

K marihuane sa hodia aj potraviny ktoré obsahujú mastné kyseliny. Môžu proces zhúlenia sa urýchliť, ale ho aj predĺžiť. Je to preto, že THC na svoju aktiváciu potrebuje tuk. Ak teda chceš dosiahnuť nadpriemerný stav, dopraj si najprv nejaké vajíčka, alebo orechy.

Marihuana a jedlá, ktoré ti pomôžu dosiahnuť väčší chill

Marihuana sa neužíva len na totálne odpálenie sa. Niektorí si naopak chcú užiť väčšiu pohodičku. K tomu sa hodí niekoľko potravín, ktoré znásobia relaxačné efekty THC. Patrí medzi ne napríklad brokolica, ktorá obsahuje terpén beta-karyofylén. Na rozdiel od iných terpénov sa beta-karyofylén viaže priamo na kanabinoidné receptory, konkrétne CB2. Práve preto je mnohými tiež považovaný za kanabinoid. Receptor CB2 hrá dôležitú rolu pri znižovaní úzkosti a zmierňovaní bolesti a zápalu. Aj preto mnohí fajčiari trávy odporúčajú pred húlením zjesť riadnu porciu brokolice.

Podnos s oplátkami natretými nátierkou a ozdobenými zeleninou a konopnými listami

Podobne relaxačný efekt má aj zelený čaj, ktorý je plný antioxidantov s upokojujúcimi účinkami. Oplatí sa preto pred ubalením jointa, nechať zovrieť vodu v kanvici a užiť si absolútny zen.

Prehúlenie sa – aké potraviny ťa zachránia keď to preženieš?

Prehúlenie sa môže byť veľmi nepríjemnou záležitosťou, rovnako aj, ak sa zhúliš v nevhodnom momente a následne niekde musíš byť plne funkčný a pri zmysloch. Jedlo ťa zachráni. Ak máš tú možnosť zjedz nejaké poriadne jedlo. Bylinky ako bazalka, šalvia, či tymián tiež obsahujú relaxačné terpény, ktoré zredukujú úzkostné stavy. Pridaj si ich do porcie, vypi veľa vody a raz-dva budeš v pohode. Ak nemáš možnosť zjesť celú porciu riadneho jedla, skús si dať čokoládu, keksík, alebo jablko.

Máš skúsenosti s týmito, alebo inými jedlami, ktoré ovplyvňujú tvoj zhúlený zážitok? Sem s nimi!

Monika Sheena

Copywriterka, pivná someliérka, “psia mama” a samozvaná ambasádorka za marihuanu a jej liečebný potenciál. Pre hulic.sk funguje ako externá copywriterka, v článkoch sa rada venuje hlavne kultúre a histórii spojenej s fajčením.