Ako správne fajčiť Joint: Kompletný Sprievodca

Prišiel deň, kedy máš v ruke svoj prvý joint a možno nevieš, ako presne na to. A práve preto sme napísali tento článok. Takže si urob pohodlie – je čas na malú lekciu o tom, ako správne fajčiť joint.

Čo je to joint?

Predtým, než sa pustíme do techniky samotného fajčenia, možno sa pýtaš – Čo je to joint? Joint je jedným zo základných spôsobov, ako fajčiť marihanu. V princípe ide o marihuanu zabalenú do papierika na fajčenie a vyzerá podobne ako cigareta.

Tak a už vieme, čo je to joint. Poďme sa pozrieť na to, ako ho správne fajčiť.

Príprava jointu

Ak chceš správne fajčiť joint, musíš ho najprv správne pripraviť. Ako? Budeš potrebovať:

marihuanu
drvičku na marihuanu
papieriky na fajčenie
filter

Rozdrv marihuanu v drvičke až kým nie je dosť drobná na to, aby sa dala ľahko baliť. Potom si vezmi papierik (odporúčame papieriky Pure Hemp, RAW, alebo OCB pre ich kvalitu a spoľahlivosť) a rovnomerne na neho rozlož podrvenú trávu. Nezabudni na jeho začiatok dať filter. Následne papierik opatrne zroluj a zlep. Nie je to nič náročné, no na začiatku ti určite bude dobrým pomocníkom Youtube a nespočetné množstvo návodov na ňom. Nenechaj sa odradiť, len prax robí majstra.

Fajčenie jointu

Keď máš pripravený joint, je čas ho zapáliť. Ako? Pri zapálení jointa sa snaž nechať ho horieť rovnomerne. Akonáhle ho máš zapálený, vdychuj dym cez ústa do pľúc. Môžeš tiež zadržať dych na niekoľko sekúnd, aby sa účinky marihuany mohli prejaviť. Potom vydýchni. Ak si nováčik, možno budeš chcieť začať s menšími inhaláciami, aby si predišiel podráždeniu alebo kašľu.

Relaxácia a užívanie si zážitku

Hlavnou súčasťou fajčenia jointa je relaxácia a užívanie si prítomného okamihu. Snaž sa byť v pohodlnej pozícii, kde môžeš byť pokojný a uvoľnený. Niektorí ľudia majú radi fajčenie vonku, kde môžu cítiť prírodné elementy, zatiaľ čo iní uprednostňujú pohodlie vlastného domova. Nech už sa rozhodneš fajčiť kdekoľvek, je veľmi dôležité, aby si bol v dobrom mentálnom rozpoložení. Buď v pohode, nestresuj sa a zameraj sa na pozitívne stránky života.

Zdieľanie jointu

Fajčenie jointu je často spoločenská aktivita. Ak sa rozhodneš zdieľať svoj joint s priateľmi, nezabudni ho podať v smere hodinových ručičiek – je to nepísané pravidlo, ktoré je uznávané po celom svete.

Bezpečnosť pri fajčení

Fajčenie jointa, ako každá aktivita súvisiaca s marihuanou, by malo byť vždy vykonávané zodpovedne. Nikdy nešoféruj auto ani nerob nič, čo by mohlo byť nebezpečné, keď si pod vplyvom marihuany. Vždy tiež dodržiavaj miestne zákony a pravidlá týkajúce sa marihuany.

Tak a to je všetko. Prajeme ti veľa zábavy a príjemných zážitkov pri objavovaní vzrušujúceho sveta fajčenia jointov.