Papieriky na cigarety a jointy! Prečo ich všetci húliči tak milujú ?

Papieriky na cigarety a jointy sú základom výbavy každého nadšenca osvedčenej klasiky, ktorý si svoje fajčivo najradšej pripravuje doma a sám. Vášnivý fanúšik hand made cigariet a jeho cigaretový papierik tvoria neoddeliteľnú dvojicu – súdržný a skalopevný fajčiarsky tandem. Prednosti a výhody vlastnoručne šúľaných cigariet vedia oceniť najmä skúsení fajnšmekri a znalci dobrého šluku, ktorí už majú čo-to odfajčené.

Títo majstri chladného dymu veľmi dobe vedia, že ručne vyrábané cigarety majú v porovnaní s ich strojovo vyrábanými “kolegyňami“ jednoznačne navrch. Sú originálne, jedinečné a majú svoje osobité a neopakovateľné čaro – každý fajčiar si ich vie podľa vlastného receptu dokonale prispôsobiť svojej chuti. Zabudni na staré časy, keď si na čundri svoj tabak či trávu balil do kúska novinového papiera. Doba sa odvtedy zmenila – oddaným húličom sa dnes už núkajú nové a inovatívnejšie riešenia. Moderné a kvalitné papieriky na jointy zaručene vystrelia tvoj zážitok z fajčenia na úplne iné poschodie!

Papieriky na cigarety a jointy sú v kurze! Ktoré z nich sú tie naj?

Cigaretové papieriky si vieš kúpiť doslova v každej trafike. Ponuka je skutočne pestrá – ich výrobe sa venuje množstvo viac či menej úspešných producentov. Prečo to spomíname? Jednoducho preto, lebo v záplave rôznych značiek cigaretových papierikov môžeš ľahko natrafiť na fabrikát, ktorý požadované kritériá kvality spĺňa len minimálne, ak vôbec.

Ako sa teda v tomto labyrinte nestratiť? Nič ťažké to nie je – stačí len vedieť, podľa čoho vyberať. Keďže základným pravidlom početnej komunity húličov je vzájomná pomoc, kolegialita a spolupatričnosť, máme pre teba malú pomôcku. Predstavíme ti 3 z najlepších značiek papierikov na cigarety a jointy, ktoré stopercentne uspokoja potreby aj toho najnáročnejšieho gurmána. Tu sú:

Cigaretové papieriky OCB Premium

Cigaretové papieriky OCB

Cigaretové papieriky OCB sú produktom par excellence. Na scéne sú vyše 100 rokov a patria k tomu najlepšiemu, čo súčasný trh s fajčiarskymi potrebami ponúka. Zmotať si joint do papierika OCB je cťou pre každého poctivého húliča! Čo znamená skratka OCB? O – to je Odet, francúzska rieka, na ktorej bola v roku 1822 postavená prvá papiereň. C – predstavuje Mill Cascadec, teda názov druhej firemnej továrne na výrobu papiera v Scaëri. No a napokon písmeno B – to zas značí Bolloré, teda priezvisko rodiny zakladateľov spoločnosti.

Cigaretové papieriky OCB sú mimoriadne priateľské k ekológii, ale aj fajčiarovmu zdraviu. Ich dôležitou zložkou je arabská guma (živica rozpustná vo vode) získavaná z kôry exotických akácií. Papieriky OCB sú obzvlášť tenké, nie sú chemicky ošetrené ani bielené a nachádza sa v nich vysoký podiel prírodných látok. Určite v nich nenájdeš žiadne zbytočné, umelé ani agresívne prísady.

OCB má rôzne veľkosti svojich papierikov. Sú to Normal size cigaretové papieriky OCB (68 až 70mm x 34 až 36mm), King size cigaretové papieriky OCB (100 až 110mm x 42 až 46mm) či špeciálne 1 1/4 rozšírené Single Wide papieriky OCB (76 až 78mm x 45 až 48mm), z ktorých celkom iste ubalíš to najsuprovejšie kónické brčko v partii. Pre náruživých fajčiarov sú k dispozícii Rolls – Rolky papierikov OCB, ktoré ti poskytnú zásobu baliaceho materiálu na fakt dlhé obdobie.

Cigaretové papieriky RAW

Cigaretové (rolovacie) papieriky RAW

Značku RAW založil v roku 1995 populárny Josh Kesselman, ktorého pozná snáď každý milovník marihuany. Je to typický dobrodruh, ktorému sa aj navzdory nie stále naklonenému osudu podarilo splniť si svoj veľký americký sen. Mimochodom, je to práve on, kto stojí aj za vznikom celosvetovo známych značiek papierikov Juicy Jayʹs a Elements.

V roku 2004 investoval obrovské peniaze do nebieleného prírodného konopného vlákna, ktoré ponúkal spotrebiteľom ako vegánsky papier. Iba o rok neskôr už bežala jeho výroba na plné obrátky. Konopný papier Josha Kesselmana vyvolal v radoch fajčiarov neskutočný ošiaľ. Revolučné cigaretové papieriky RAW sa vyrábajú výhradne z prírodných surovín – všetok použitý materiál je nerafinovaný, autentický a neprešiel žiadnou genetickou modifikáciou.

Cigaretové papieriky RAW nepoznajú chlórové bielidlo, kriedu ani žiadne farbivá – je to absolútny 100% bioprodukt. Zaujímavosťou je, že každý originálny papierik RAW má na sebe vytlačený špecifický krížový vodoznak. Značka RAW je proste špičkou vo svojej triede!

Cigaretové papieriky Libella - rôzne druhy..
Zdroj obrázka: libellapapers.com

Cigaretové papieriky Libella

Cigaretové papieriky Libella sa od roku 1910 (je to už 122 rokov!) vyrábajú u našich českých susedov v neveľkom mestečku Olšany pri Šumperku. Spoločnosť Roll4You, s r.o., ktorá je dcérskou spoločnosťou OP Papírna, s r.o., ich tu produkuje v továrni fungujúcej od roku 1861. Logom značky je hmyz – vážka, ktorá je vyobrazená na všetkých obaloch výrobkov.

Pomaly, stredne či rýchlo horiace papieriky Libella sú dostupné aj v nebielenej forme či vyhotovené z naturálneho BIO konopného vlákna. Papieriky Libella sa taktiež pýšia aj označením FSC (Forest Stewardship Council), čo jasne dokazuje, že ich výrobný materiál pochádza z certifikovaných lesov. Aká je ich veľkosť? Vybrať si môžeš King Size Slim (108mm x 44mm), King Size Super Slim (108mm x 37mm), King Size Regular (108mm x 53mm), Short (69mm x 37mm), 1 1/4 (77mm x 44mm) prípadne Roll (4000mm alebo 5000mm x 44mm). Cigaretové papieriky Libella presne vedia, čo statočný húlič potrebuje!

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.