Ako vysušiť marihuanu rýchlejšie? V časovej tiesni môžeš použiť týchto 5 spôsobov!

Naštudujte si návody ako rýchlejšie vysušiť marihuanu. No rýchle sušenie marihuany môže byť užitočné v núdzových prípadoch, ale má za následok zníženie kvality.

Ako vysušiť marihuanu rýchlejšie je problém, ktorý tu i tam dokáže nadšencov tejto kúzelnej bylinky riadne potrápiť. Veď si len predstav situáciu – je koniec pracovného týždňa, sobotná weed párty už klope na dvere a ty s hrôzou zistíš, že púčiky tvojej čarokrásnej ešte stále nevyschli. Víkendová žúrka je v ohrození a teba, celkom pochopiteľne, začína ovládať stres a nekontrolovateľná panika. Ak máš však v talóne aj náhradný plán „B“, tento katastrofický scenár sa naplniť vôbec nemusí. Čo tým chcem povedať? Len toľko, že skúseného húliča by nič podobné zaskočiť nemalo – profík v odbore musí byť totiž pripravený na všetko. Áno, na vlhké šišky konope tiež. Pár spoľahlivých tipov, ako sušenie marihuany zrýchliť na maximum a neprepásť tak ani jeden skvelý gandža flám, ti prinášam práve TU!    

Práca kvapná, málo platná! 

Presne tak. Asi ťa veľmi nepoteším, no v prípade rýchleho sušenia trávy platí toto ľudové príslovie dvojnásobne. Určite ti je známe, že marihuana by mala optimálne schnúť aspoň dva týždne – zavesená dolu hlavou na šnúre v tmavej a dobre vetranej miestnosti. Len tak sa v nej dokážu v plnej miere uchovať všetky vzácne kanabinoidy (vrátane CBD a THC) a široké spektrum terpénov (prírodných aromatických zlúčenín).

Každé jedno umelé a neprirodzené urýchlenie tohto procesu so sebou prináša významné riziko degradácie sily, chuti aj vône tvojej trávy. Je to celkom logické, lebo marihuana si vyžaduje jemný a hlavne trpezlivý prístup. Krátko a múdro – pri expresnom sušení trávy ideš do tvrdého kompromisu. Gandža bude síce suchá, no jej kvalita ti dekel určite neodpáli. Bohužiaľ, taká je pravda. Rýchle sušenie trávy by preto rozhodne nemalo byť pravidlom a „spáchať“ by sa malo fakt len v ojedinelých a nevyhnutných prípadoch.  Ako teda núdzovú dehydratáciu konope vykonať? 

1. Sušenie marihuany v rúre

Sušenie marihuany v plynovej či elektrickej rúre je snáď najbrutálnejšia metóda, ktorú môžeš použiť. Marihuanu vysuší naozaj dokonale, no intenzívne teplo sa bezpochyby podpíše pod nízku akosť fajčiva. Tráva z rúry má väčšinou horkastú chuť a jej potencia je značne skresaná. Hotová je síce rýchlo, no kamoši ju zaručene pochvália iba zo slušnosti.

2. Papierové vrecko

Zo všetkých rýchlych spôsobov zbavovania vlhkosti je papierové vrecúško k marihuane asi najšetrnejšie. Ako to funguje? Vezmi primerane veľké a čisté vrecko a vlož doň pár nedosušených púčikov. Nie veľa, aby sa v ňom zbytočne nevrstvili – ideálne je pokryť nimi len dno, aj to s menšími medzerami. Vrch vrecúška iba pritvor, nikdy ho nezatváraj úplne. Na tmavom, suchom a dobre vetranom mieste by mali byť šišky vo vrecku suché už za niekoľko dní. 

3. Elektrický ohrievač alebo radiátor

Marihuanu uviaž na niť a v menšej miestnosti, do stredu ktorej postavíš prenosný elektrický ohrievač alebo infražiarič, ju zaves do voľného priestoru. Dbaj na to, aby bylinka nikdy nevisela v tesnej blízkosti zdroja tepla – mohla by sa ľahko spáliť a výjsť úplne navnivoč. Gandžu však môžeš poukladať aj na tácku, ktorú položíš na radiátor ústredného kúrenia.  Žiaľbohu, tento spôsob je obmedzený len na vykurovaciu sezónu, kedy sú radiátory počas celého dňa teplé. V letných mesiacoch tak musíš siahnuť po inej alternatíve.

4. Sušenie trávy na slnku

Uvedom si, že slnečné žiarenie je pre tvoju jemnú rastlinku vysoko rizikovým faktorom. Keďže marihuana je na slnko a silné svetlo mimoriadne citlivá, pri tomto spôsobe jej sušenia musíš byť zvlášť obozretný. Konopné šišky nikdy (!) nevystavuj priamemu účinku slnečných lúčov – na ich ochranu môžeš použiť napríklad plentu, zástenu alebo paraván. Neblahý vplyv žiarenia tak bude slabší, menej výrazný.  

5. Stolný počítač

Áno, čítaš správne – pomôcť s dosušením marihuany môže aj tvoj osobný komp. Istotne si si všimol, že vzduch, prúdiaci z ventilačných mriežok jeho skrinky, je už po chvíľke intenzívneho hrania poriadne horúci. Prečo túto energiu nevyužiť? Na výduch chladenia položíš priepustný kus látky, na ktorý poukladáš svoje púčiky. Potom už len stačí, ak na ne počas hrania sem-tam hodíš očkom a trochu ich poobraciaš – to je všetko. Po 2 až 3 hodinách by mali byť konopné šišky dokonale suché a pripravené na ďalšie použitie. Táto metóda je zaujímavá tiež preto, lebo ako jediná v sebe spája príjemné s užitočným – sušenie trávy a zábavnú hru na PC.

Ako vysušiť marihuanu rýchlejšie – epilóg

Zrýchlené metódy sušenia, ktoré som spomenul, sú reálne overené v praxi a slúžia nanajvýš spoľahlivo. Aj napriek tomu však odporúčam, aby si každý, komu to okolnosti dovoľujú, pre sušenie konope vybral skôr cestu tradičnú. Je síce pomalšia, no prirodzená – vyžaduje si more trpezlivosti a vnímavého prístupu, ale v konečnom dôsledku prináša omnoho sladšie ovocie.