Moja prvá skúsenosť s marihuanou a iné

Všetci sa pamätáme na to „prvýkrát“. Či už to bola prvá cigareta, prvý sex, prvá opica. Je to súčasť nášho dospievania. V tomto období spoznávame seba, svet, svoje telo… Ten, kto tvrdí opak, klame. Tak ako raz Sigmund Freud povedal: „Každý z nás v živote aspoň raz masturboval. Kto tvrdí, že nie, masturbuje doteraz.“ A tak je to aj s fajčením marihuany.

Prvýkrát

Moja prvá skúsenosť s fajčením trávy bola na diskotéke. Dnes už máme zaužívané slovo „párty“. Myslím, že väčšina z nás tam prvýkrát prišla do styku s hulením trávy.

Takže, bola som na párty, ako každý piatok. Tentokrát sme však oslavovali narodeniny môjho kamaráta, ktorý si na svoju oslavu zabezpečil aj niečo iné ako len alkohol. Zavolal mňa a ešte jednu kamarátku von, že má pre nás prekvapenie. Poznali sme sa už ako malé deti, takže som dopredu vedela, že si určite vymyslel na nás niečo špeciálne. Opýtal sa nás, či sme už niekedy fajčili trávu. My dve sme mu dali jasne najavo našou pohŕdavou odpoveďou, že nie a svoj názor sme ani nemali v úmysle porušiť. Lenže on sa odbiť nedal a svojimi manipulatívnymi rečami a pohľadom si nás doslova omotal. O chvíľu sme už všetci traja fajčili našu prvú spoločnú trávu.

Svet okolo mňa zastal. Hudbu, ktorá vychádzala z miestnosti sa prelínala celým mojim telom. Cítila som nezastaviteľné chvenie. V hlave som mala veľa myšlienok. Boli to myšlienky, ktoré mi navodili stav eufórie. Mala som pocit, akoby som bola vyššie ako ostatní ľudia. Ničoho som sa nebála, pretože som cítila, že ma niekto ochraňuje. Bola som spokojná a šťastná vo svojom tele, aj v hlave. Vrátili sme sa na párty a pokračovali sme v oslave. V ten večer, neviem či to spôsobila tráva, ale odvtedy tí dvaja, tvoria už niekoľko rokov pár. Bola to najlepšia párty, pretože dodnes na to rada a s úsmevom spomínam.

Ešte niekoľkokrát sme sa stretli a našli si čas na našu cigaretku. Boli to chvíle, ktoré sme si nenechali nikým a ničím rušiť. Viedli sme dlhé hodiny diskusie o všetkom, alebo sme len tak sedeli.

Občas po ťažkom pracovnom dni, potrebujem čas aj pre seba. A vtedy siahnem po tráve, aby som si vyčistila hlavu. Sadnem si do svojho kresla, vyložím nohy, zatlačím tlačidlo na audio prehrávači a zapálim…

Čo ste možno o marihuane nevedeli

  1. Prvá zmienka o liečbe marihuanou je známa z roku 2737 pred n. l., kde ju Dr. Chen Nung používal na liečbu malárie, reumatizmu a iných ochorení.
  2. Najväčším svetovým producentom je Mexiko. Ročne sa tu vyprodukuje 7 000 ton konope.
  3. V roku 2011 bola zlikvidovaná najväčšia plantáž o rozlohe 120 ha a hodnota marihuany bola 234 484 915 eur.
  4. Najväčšiu cigaretu marihuany vyrobili študenti z Californskej univerzity na jednej párty – jej váha bola 9 700 g.
  5. Na tvrdé drogy zomrie ročne na Slovensku 55 ľudí, na alkohol 5 000, na marihuanu 0.
  6. V prvej polovici 20. storočia sa vyrábali z konope padáky pre amerických vojakov. V roku 1955 bolo pestovanie konope v USA zakázané za nátlaku magnátu presadzujúcich syntetické látky.
  7. Konope sa používalo ako zákonné platidlo. Mohli ste ním zaplatiť napríklad dane.
  8. George Washington a Thomas Jefferson pestovali konope na svojich farmách.

Ako to vlastne je

Samozrejme, že všetko má svoje plusy aj mínusy. A všetkého veľa škodí. To sa týka však aj takých nerestí ako je alkohol. O marihuane sa väčšinou píše, že spôsobuje psychickú závislosť. Uviedla by som na pravú mieru význam tohto tvrdenia. Človek, ktorý trpí duševnými poruchami a chorobami, získa závislosť aj na jedle.

Pokiaľ máte pocit, že potrebujete utiecť od reality, získať nový pohľad na svet a byť chvíľu sám so sebou, tak si doprajte to, čo Vám k tomu pomôže sa uvoľniť, či už je to čokoláda alebo cigareta marihuany.