Ako využiť už vapovanú marihuanu? Tráva z vaporizéra ani zďaleka ešte nepatrí do koša!

Ako využiť už vapovanú marihuanu tak, aby ani kúsok sily tvojej čarokrásnej nevyšiel nazmar? Riešenie tohto problému je napodiv prosté. Stačí, ak dávku kúzelnej bylinky zo svojho vapíka použiješ ešte raz! Áno, aj to sa dá. Patríš medzi nadšencov dobrej gandže a svoju trávu radšej vapuješ než fajčíš? V tom prípade si tu správne. Byť dvakrát vysoko či dosiahnuť dvojnásobný zážitok z jednej porcie marihuany je snom každého húliča. Poďme sa teda pozrieť, ako na to!

Marihuana po vapovaní má stále svoje grády! Ako je to možné?

Anglicky hovoriaci fanúšikovia kanabisu používajú pre marihuanu vysypanú z vaporizéra skratku ABV (Already Been Vaped), čo v preklade znamená “už bolo vapované“. Takto použitá a odparená tráva je síce hnedá a zbavená väčšej časti vlhkosti, stále však obsahuje pomerne dosť kanabinoidov (vrátane CBD a THC), flavonoidov a terpénov. Oproti čerstvej marihuane má zmenenú farbu, arómu a pri jej fajčení by si cítil výrazne horkastú chuť – je to celkom prirodzené. Gandža vo vaporizéri nikdy nehorí. K jej absolútnemu znehodnoteniu tak nedochádza a je znova použiteľná. Viac sa o potencii ABV marihuany dozvieš nižšie.

Rozdiel vo farbe vyvaporizovanej marihuany a nevyporizovanej - kôpky marihuany v rôznych stavoch

Koľko THC je v ABV? Žiadny strach, niečo sa určite nájde!

Množstvo zvyškového THC v ABV záleží od niekoľkých faktorov. Prvým činiteľom, ktorý vplýva na zostatok účinných látok v tvojej rastlinke, je teplota ohrevu. Čím bude peklo vnútri vaporizéra počas akcie väčšie, tým menej THC sa v ABV zachová. Platí to tiež obrátene – menší hic v ohrevnej komore zaručí použitej sušine na konci vapovania oveľa viac nespotrebovanej a ušetrenej energie.

Svoje v tejto oblasti robí aj dĺžka vapovania. Po dlhej relácii bude obsah THC v ABV nižší – kratšie sedenie spôsobí presný opak. Veľmi dôležitú úlohu zohráva aj koncentrácia THC v marihuane pred jej vapovaním. Najvyššiu úroveň THC v ABV majú odrody konope s obsahom tetrahydrokanabinolu okolo 20 až 30%.

Určiť celkom presnú hladinu THC zostávajúceho v použitej marihuane sa jednoducho nedá, všetko je viac-menej len hrubý odhad. Podľa niektorých štúdií sa v už vapovanej tráve ešte stále zvýši až 1/3 pôvodného obsahu THC. Niektorí skúsení a zbehlí nadšenci ABV zas tvrdia, že to môže byť maximálne tak 10 až 20%. A práve z tohto dôvodu nie je opatrnosti pri používaní ABV marihuany nikdy dosť!

Vaporizačné pero a šiška konope na drevenom stole

Ako recyklovať a opakovane použiť ABV trávu? Tu je pár osvedčených tipov!

Počítaj s tým, že tvoja ABV marihuana už nikdy nebude tak pôsobivá, ako bola pred vapovaním. Jej efekt už určite nie je až tak strhujúci a prudký, stále však dokáže divy. Aké sú naše odporúčania využiteľnosti ABV gandže? Výhodou ABV marihuany je, že už bola dekarboxylovaná. Obsahuje teda psychoaktívne THC, ktoré už nie je potrebné aktivovať tepelnou úpravou.

Ak takúto burinu zješ, jej slabší či silnejší účinok sa celkom iste prejaví. Môžeš si pripraviť AVB maslo, ABV olej, ABV tinktúru, ABV kávu či ABV čaj. Za vyskúšanie určite stoja ABV gumené medvedíky, ABV vesmírny koláč či ABV brownie, no rozdrvenou ABV trávou sa dá posypať a ochutiť aj akékoľvek iné jedlo. V konopnej kuchyni sa fantázii medze naozaj nekladú. Návody a recepty na tieto a iné kanabisové špeciality nájdeš na našej húličskej stránke – všetky sú vyskúšané, overené a voľne dostupné.

ABV marihuanu musíš zbaviť horkosti! Ako to urobíš?

Aby si ABV marihuanu vedel použiť, je nevyhnutné odstrániť jej horkú pachuť. Tento proces nazývame vytvrdzovanie vodou. Použitú sušinu vyberieš z vaporizéra a vyformuješ do tvaru guličky – dôkladne ju zabalíš a zviažeš do gázy. Gázu s marihuanou ponoríš do čistej vody, kde ju pri izbovej necháš lúhovať niekoľko dní. Počas tejto doby sa hnedé sfarbenie trávy a nepríjemná horkosť spoľahlivo uvoľnia do vody. THC a ostatné kanabinoidy však zostanú v marihuane – vo vode sa totiž nerozpúšťajú.

Drvička s podrvenou marihuanou a šišky konope na bielom podklade

Vytvrdenú ABV marihuanu potom vyberieš z gázy, vytlačíš z nej vodu a necháš ju voľne preschnúť na vzduchu. Sušenie trávy si môžeš urýchliť tak, že ju rovnomerne rozložíš na plech a vložíš na 2-3 hodiny do rúry na pečenie vyhriatej na 80 až 90 stupňov Celzia. Takto ošetrenú ABV marihuanu už môžeš spokojne jesť aj fajčiť – jej chuť bude určite jemná a lahodná. Je pravda, že joint z ABV buriny nikdy nebude taká pecka, ako tučný špek zmotaný z nevapovaných púčikov. Na druhej strane to má aj výhodu – veď nie každý večer máš chuť rozbiť sa ma mraky, však?

Ako využiť už vapovanú marihuanu máš teraz v malíčku! Na čo si musíš dávať bacha?

K svojej tolerancii THC pristupuj obozretne a s primeranou dávkou rešpektu. Predpokladajme, že tvoja veselá bylinka v normálnom stave obsahuje približne 15% THC. Po vaporizácii v nej koncentrácia tetrahydrokanabinolu klesne asi o dve tretiny – v ABV tráve tak zostanú slabé 3 až 4% tohto elixíru psyché. V porovnaní s čerstvou gandžou tak na dosiahnutie rovnakého raušu budeš potrebovať asi 5-krát viac ABV marihuany. Na zvýšenú opatrnosť dbaj najmä pri jej jedení. Po prehltnutí prechádza ABV marihuana tráviacim traktom, preto je nástup jej účinku neskorší – obvykle trvá aj 90 minút. Takže – buď trpezlivý, matroš dávkuj s rozumom a množstvo použitej ABV trávy podriaď svojim limitom!

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.