Marihuana a jej svetové rekordy – Na čo by si si trúfol?

Marihuana je veľmi zaujímavá rastlina, nie len z hľadiska jej potencionálnych psychoaktívnych a liečivých účinkov. V rámci drogovej politiky je už dlhodobo témou číslo jedna, keďže podľa mnohých laikov aj vedcov, je jej ilegalita a pozícia medzi ostatnými návykovými látkami viac než nezmyselná. Na odľahčenie od týchto nepríjemných tém, som si na dnes pripravila zoznam svetových rekordov ktoré sa tejto, spoločnosť rozdeľujúcej, rastline prisudzujú. Kde sa nachádza najväčšia plantáž? Aké bolo najväčšie zabavené množstvo a aký je rekord v počte vyfajčených jointov? Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdeš v nasledujúcich riadkoch.

Najdlhší zlatý joint. Zdroj: ctvnews.ca
Najdlhší zlatý joint. Zdroj: ctvnews.ca

Joint dlhý 30 metrov sa do Guinnessovej knihy rekordov nedostal…

Joint dlhý 30 metrov, je oficiálne najdlhším jointom na svete. V roku 2017 ho spoločným úsilím ubalilo 40 húličov z Massachusetts. Použili na neho jeden kilogram marihuany a stovky papierikov, ktoré museli opatrne zrolovať. Samotnej udalosti predchádzalo plánovanie a nácvik, toho ako to bude fungovať. Autorita v potvrdzovaní svetových rekordov, známa Guinnessova kniha, však rekord oficiálne nezaznamenala, keďže sídli v Spojenom kráľovstve, kde je tráva ilegálna. Po úspešnom prelomení rekordu, bol joint rozrezaný na 40 menších kusov, ktoré boli rozdelené medzi účastníkov.

Najdlhší zlatý joint. Zdroj: ctvnews.ca
Najdlhší zlatý joint. Zdroj: masslive.com

Húlič, ktorý vyfajčil najväčšie množstvo jointov na svete

Húlič, ktorý vyfajčil najväčšie zdokumentované množstvo jointov na svete je americký maklér Irvin Rosenfeld. Tomu sa v roku 1982 podarilo od americkej federálnej vlády vybaviť lekársku marihuanu, ktorá mu pomáha prežiť jeho vzácnu rakovinu kostí. Od daného roku mu vláda každých 25 dní posielala tristo kusov predbalených jointov. Ku svetovému rekordu sa prefajčil v novembri 2009, kedy si zapálil svojho 115 000. jointa. Sám o sebe hovorí, že je žijúcim dôkazom toho, ako lekárska marihuana zachraňuje životy a dlhodobo robil osvetu, ako dôležité je, aby k nej ľudia, ktorí to potrebujú mali prístup. O svojom príbehu tiež napísal knihu s názvom „My Medicine“ (Môj liek).

Pestovanie konope na najväčšej ilegálnej plantáži

Pestovanie konope na najväčšej ilegálnej plantáži prekazili mexickí vojaci v roku 2011. Rekordná plantáž sa nachádzala približne 240km od Tijuany a jej rozloha bola 120km2. Na porovnanie, táto rozloha zodpovedá rozlohe Monaka. Produkčný potenciál tejto plantáže bol 120 ton kanabisu s hodnotou odhadovanou v tom čase na 160 miliónov dolárov. Zakamuflovaná bola ako paradajková plantáž, avšak vojaci sa touto kamuflážou nenechali oklamať. Armáda všetky rastliny spálila, čo im trvalo 5 dní.

Irvin Rosenfeld fajčí jointa
Irvin Rosenfeld fajčí jointa. Zdroj fotografie: medicalmarijuana411.com

Kanabis a najväčšia legálna plantáž

Kanabis pestovaný na najväčšej legálnej plantáži, nájdete v Kanade. Stojí za ňou spoločnosť Aurora, ktorá po legalizácii marihuany v krajine investovala veľké množstvo prostriedkov do snahy stať sa najväčším svetovým producentom rastliny konope. Ich ambíciou bolo vypestovať 700 ton marihuany ročne na viacerých lokalitách. Medzi ich investície patrili aj skleníky Aurora Sky a Aurora Sun. Prvý zo skleníkov sa rozkladá na siedmych hektároch a má potenciál vyprodukovať 100 ton kanabisu ročne.

Táto spoločnosť však nebola jediná s takýmto zmýšľaním a produkcia sa ukázala byť príliš veľká oproti dopytu. Práce na ostatných skleníkoch boli ukončené, spoločnosť pokračuje iba s Aurora Sky skleníkom a znižuje produkciu o celých 75%.

Joint v tvare melóna od Tony Greenhanda.
Joint v tvare melóna od Tony Greenhanda. Zdroj fotografie: Joint v tvare melóna od Tony Greenhand tumblr

Balenie jointa, ktorý bol najväčší na svete, trvalo 5 dní!

Balenie jointa môže byť aj umením! Dôkazom toho je „jointový sochár“ Tony Greenhand, ktorý ma na svedomí aj jointy reprezentujúce popkultúrne postavy, zbrane alebo listy marihuany. V roku 2016 prekonal rekord s najväčším jointom na svete. Jeho balenie a dekorovanie do podoby melóna mu trvalo celých 5 dní a dal do neho až 1.9 kilogramu sušenej rastliny. Joint horel tri hodiny a celý tento proces si môžeš pozrieť na videu.

Drvenie marihuany do najväčšieho blunta na svete zabralo celý deň

Drvenie marihuany do blunta, ktorý zlomil svetový rekord dalo jeho autorom tiež riadne zabrať. Tento rekord bol pokorený v roku 2017 a do bluntu išlo 2,26 kilogramu rastliny podrvenej z drvičky. To množstvo by zodpovedalo cene niekoľko tisíc dolárov. Blunt bol ubalený do tvaru obrovskej bazuky a horel vyše 4 hodiny.

Konopný Dab ktorý štvornásobne prekonal svetový rekord

Konopný Dab je koncentrovaná dávka kanabidoidov, ktorá sa vyrába extrakciou thc alebo cbd pomocou rozpúšťadla. Pôvodný svetový rekord najväčšieho Dabu bolo 90 gramov. V roku 2015 určitá americká spoločnosť zorganizovala udalosť so špecifickým cieľom – prekonať tento rekord. Ich pokus bol úspešný a zároveň tento rekord prekonali štvornásobne. Pálili Dab s váhou 422 gramov.

Trúfol by si si na prekonanie niektorého z týchto svetových rekordov aj ty?

Monika Sheena

Copywriterka, pivná someliérka, “psia mama” a samozvaná ambasádorka za marihuanu a jej liečebný potenciál. Pre hulic.sk funguje ako externá copywriterka, v článkoch sa rada venuje hlavne kultúre a histórii spojenej s fajčením.