Marihuana a sex? Tajomstvo jej vplyvu na intímny život je odhalené!

Marihuana a sex – snáď tisíckrát prepieraná téma nespočetných rozhovorov a debát. Či sa jedná o krčmovú výmenu skúseností, alebo fundovanú akademickú debatu – silnú potrebu vyjadriť svoj názor má odrazu každý. Trochu mi to pripomína majstrovstvá sveta v hokeji. Len čo začnú v telke prvé zápasy, razom je každý Slovák tréner – neskutočný znalec a odborník. Ako je to skutočne s účinkami marihuany na našu sexuálnu aktivitu a apetít? Je sex po tráve naozaj lepší? Ak je už chrobák v tvojej hlave nasadený a zvedavosť graduje – čítaj ďalej!

Dámy, držte si klobúky – to bude jazda!

Ženskej sexualite už bolo venovaných množstvo vedeckých štúdií a výskumov. Účinkom marihuany na pohlavný život žien sa ich seriózne zaoberalo niekoľko – ich výsledky sú veľmi zaujímavé. Tráva dokáže skvalitniť ženský orgazmus – to sú informácie z prvej ruky od dám, ktoré pred posteľnými radovánkami užili marihuanu. Magazín Sexual Medicine publikoval výsledky štúdie, hovoriace jasnou rečou – ženy pravidelne užívajúce marihuanu majú oproti ostatným až 2-krát vyššiu šancu dosiahnuť uspokojivý orgazmus.

Krásna mladá žena sedí na okraji postele a fajčí

Vedecký tím zo Saint Louis University School of Medicine sa zameral na 373 žien, z ktorých 34 % pred sexom užilo marihuanu. Sledovaná vzorka žien potvrdila lepšiu sexuálnu spokojnosť, orgazmus a zníženie sexuálnej bolesti. Vďaka marihuane si sex dokázali užiť viac, nakoľko boli menej hanblivé a limitované svojimi telesnými nedostatkami. Podľa zistení vedcov je za tým eliminácia stresu a úzkosti. Marihuana predlžuje pôžitok zo sexuálnej aktivity, lebo spomaľuje vnímanie času – zároveň znižuje sexuálne zábrany a zvyšuje dôveru a ochotu experimentovať. Svoju úlohu tu z pohľadu prežívania zohráva aj to, že marihuana posilňuje zmysly – chuť, zrak, vôňu, dotyk a sluch. Marihuana však jednoznačne zvyšuje chuť ženy na pohlavný akt.

Páni pozor – každá minca má dve strany!

Marihuana sama o sebe má stimulujúce, tlmiace, či mierne halucinogénne účinky – to je všetkým jasné. Je však marihuana afrodiziakom? Čo sa týka sexuálnej aktivity, v marihuane obsiahnuté THC pôsobí na muža celkovo v dvoch po sebe nasledujúcich fázach. V prvej fáze po požití sa rýchlo zvýši hladina testosterónu – z hľadiska sexuálnej aktivity veľmi priaznivá záležitosť, to áno. Prvých 30 minút po užití trávy teda nastupuje eufória, stimuluje a aktivizuje sa libido a vzrušenie. Pozor – teraz príde to povestné ALE! Po dlhšej dobe libido klesá a znižuje sa citlivosť pohlavných orgánov – rovnako padá aj hladina testosterónu. Je to stav, ako po požití sedatív. Vplyvom THC na receptory v hladkom svalstve penisu môže dokonca dôjsť až ku sexuálnej dysfunkcii. Takže páni – musíte “to“ jednoducho stihnúť do pol hodiny!

Mladý muž sa túli k ženským nohám a fajčí

Vedecky potvrdené – marihuana a sex sa môžu!

Vždy keď počujem, že americkí vedci niečo nové zistili – len sa pousmejem, veď to poznáš. Svojím najnovším zistením však určite potešili obe pohlavia sexuálne aktívnych húličov nielen vo svete, ale aj u nás – na Slovensku. Magazín Journal of Sexual Medicine uverejnil výsledky štúdie vedcov zo Standfordskej univerzity v Kalifornii, ktorí svojimi výsledkami marihuane riadne prihrali na smeč. Skúmali sexuálnu aktivitu ľudí pravidelne fajčiacich marihuanu, do výskumu sa zapojilo 22 – tisíc mužov a 28 – tisíc žien. Výsledky porovnali s nefajčiarmi a dospeli ku veľmi zaujímavému zisteniu. Fajčenie trávy nepreukázalo zníženie libida – práve naopak! Užívatelia marihuany sú o 20 % sexuálne aktívnejší ako tí, čo ju nefajčia. Súčasne bola u nich potvrdená aj vyššie frekvencia pohlavných stykov. Až 68 % zúčastnených žien uviedlo, že po užití marihuany si užili lepší sex, ako inokedy. Čo dodať? Ženy snáď vedia, čo hovoria.

Americkí vedci šokujú: Húliči majú viac spermií!

Vedci z Harvardskej univerzity zistili, že fajčiari marihuany majú v ejakuláte vyšší počet spermií ako tí, čo s marihuanou nikdy do kontaktu neprišli. Ako potvrdili, aj pre nich samotných to bol dosť prekvapivý výsledok. Výskumu sa zúčastnilo celkom 600 mužov – 55 % z nich potvrdilo fajčenie marihuany, z toho 44 % v minulosti a 11 % fajčilo aktuálne. Bolo zistené, že priemerná koncentrácia spermií u fajčiarov marihuany bola 62,7 milióna na mililiter, u nefajčiarov výrazne menej – “iba“ 45,4 milióna na mililiter. Prekvapivé, však? V tejto súvislosti autori štúdie tiež podotkli, že vykladať a vysvetľovať výsledky výskumu je potrebné opatrne a bude potrebný ďalší výskum. Párom plánujúcim rodičovstvo sa užívanie marihuany jednoznačne neodporúča, podotýka popredný odborník.

Ilustračný obrázok: sex - dvaja krásni nahý mladý ľudia sa objímajú

Marihuana a sex sa môžu – áno, ale s rozumom!

Môže byť, že výsledky spomenutých štúdií ťa vôbec neprekvapili. Možno ti vlastná prax už dávno dala odpoveď na otázku, či marihuana skvalitňuje a zintenzívňuje tvoje sexuálne prežívanie. Stará múdrosť však hovorí, že všetkého veľa škodí. Nezabúdaj, že aj tráva je droga a jej nadmerná konzumácia ti určite nijako neprospieva. Jednoducho a múdro – všetko s mierou a na vlastné riziko!

Tak čo, už nabíjaš to čongo bongo?

Článok pre teba pripravil Vojtech

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.